XRP, LTC, DOGE sahipleri yakında Flare’da “istikrarlı jetonlar” oluşturabilir

Kaliforniya merkezli kredi ağı Trustline, Flare ağında dağıtılacak ve XRP Ledger’de yayınlanacak yeni bir stablecoin yayınlamayı planlıyor. Trusline tarafından paylaşılan bir öneriye göre, Aurei adlı yeni kripto-stablecoin ABD Dolarına bağlanacak.

Söz konusu öneriye göre, Aurei, cryptocurrency teminatının bir ‘dürüstlük Kasasına’ yatırılmasından sonra akıllı bir sözleşme ile Basılacak – esasen Aurei’yi basmaktan ve mevduat sahipleri adına kredi vermekten sorumlu bir akıllı sözleşme sistemi. Fiyat istikrar mekaniği, değişken bir faiz oranı, dinamik devalüasyon ve yeniden değerleme ve TCN (Trustline Credit Network Token) sahiplerinin belirli parametrelere oy vermelerini sağlayacak bir yönetim sistemi içerecektir.

Teminat oranı 1.5:1 veya 150 % olacaktır, yani FXRP (Flare XRP) teminat olarak kabul edilirse, kullanıcılar 100 $değerinde Aurei ödünç almak için tonozlarında en az 150 $FXRP’YE ihtiyaç duyacaktır.

Gelişme, platformun tweet’iyle birlikte Flare Networks tarafından memnuniyetle karşılandı,

 

“Bu, şu anda XRP, LTC ve Doge sahiplerinin güvenilir bir şekilde istikrarlı bir belirteç oluşturmasına izin verecek.”

Flare Networks, kamu ağının oluşturulmasını ilk kez duyurduğunda, topluluk, yeni platformun Ethereum sanal makinesini (EVM) entegre etme ve Xrp’nin Flare (FXRP) üzerinde güvenilir bir şekilde serbest bırakılmasını ve geri ödenmesini sağlamak için katmanlı bir protokol kullanma yeteneğinden heyecan duyuyordu.

Flare, geçen ay Litecoin ve Dogecoin ile entegrasyonları açıkladı. Bununla birlikte, ikincisinin entegrasyonunun çok fazla şüphecilikle karşılandığı ve bazılarının projeyi DOGE bir “meme-madeni para ” olduğu için yeterince ciddi olmamakla suçladığı vurgulanmalıdır.”

Bununla birlikte, en son gelişiminin ardından, Flare Networks artık ağında bir stablecoin’e sahip olacak.

Birçok kullanıcı, özellikle DEX ticareti üzerindeki etkisi ile ilgili olarak, önerilen stablecoin’in lansmanının haberine iyimserlikle yanıt verdi. Bazılarına göre, bu, borç Makbuzlarını değiştirme veya para çekme süreçlerinden geçme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Trustline, eşler arası bir kredi ağıdır ve amiral gemisi ürünü olan Trustline uygulaması tamamen XRP Defteri’nde çalışır. Burada, şirketin stablecoin’in ne zaman piyasaya sürülebileceğini henüz açıklamadığını ve Ripple yöneticilerinin de bu gelişme hakkında yorum yapmadığını belirtmek gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*