Xrp, 1,7 Milyar Dolarlık Kripto Para Biriminin Ortadan Kaldırılmasıyla Dakikalar İçinde Yüzde 12 Düştü

xrp-neden-dustu

Xrp, 1,7 Milyar Dolarlık Kripto Para Biriminin Ortadan Kaldırılmasıyla Dakikalar İçinde Yüzde 12 Düştü.

Piyasa değeri ile yedinci en büyük kripto para birimi olan xrp, son zamanlarda 12 dakika boyunca yüzde 50 düşüşle binance borsasında 0.472 $ ‘ a düştü ve daha önceki kazançlarını sildi.

Bu ani çöküşten sonra, kripto para birimi şu anda $0.53 seviyesinde işlem gören etkileyici bir toparlanma gerçekleştirmeyi başardı.

1,7 milyar dolarlık kripto para birimi yok edildi

Kripto para piyasası, en büyük madeni para olan bitcoin’in kısa bir süre 54.000 $seviyesine düştükten sonra vadeli işlem borsalarında büyük miktarda tasfiye gördü.

Bybt verilerine göre, son 24 saat içinde 1.7 milyar dolardan fazla kripto para birimi tasfiye edildi ve 1.2 milyar dolar sadece 12 saat içinde silindi.

XRP, 85.7 milyon dolar ile toplam tasfiye miktarında dördüncü sırada yer alıyor (sadece finans parası, Ethereum ve tabii ki Bitcoin‘in arkasında).

Finance Coin, Şubat ayında 249 $ ‘ a düşen acımasız bir düzeltmeye dayandı.

Genel olarak, Xrp ve Finance Coin, ilk ondaki en kötü performans gösteren iki kripto para birimi, ardından Litecoin ve Bitcoin Cash.

Mccaleb’in milyarlarca jetonu kaldı

Bu arada, Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb, milyonlarca xrp kripto para birimini sıfırlamaya devam ediyor.

Bu hafta boyunca McCaleb, her gün 38 milyon jeton satıyor.

Leonidas Hadjiloizou’ya göre, McCaleb hala 2.49 milyar XRP dökümü bıraktı, ancak kripto paranın azalan işlem hacmi nedeniyle satışlarının önümüzdeki hafta azalması bekleniyor.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kesinlikle yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım tavsiyesi değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*