SEC Başkanı Mary Jo White Ripple’ı Dava Etmenin Tamemen Yanlış Olduğunu Söyledi.

Ripple-SEC

SEC Başkanı Mary Jo White Ripple’ı Dava Etmenin Tamemen Yanlış Bir Hareket Olduğunu Söyledi.

 

Yakın tarihli bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Amerikalı avukat Mary Jo White, ajansın Aralık ayında blockchain devi Ripple’ı dava etmenin “tamamen yanlış” olduğunu söyledi:

Onu süslemenin bir yolu yok. Yasal olarak ve aslında tamamen yanılıyorlar.

White, meslektaşı Jay Clayton’ı SEC’DEN ayrılmadan sadece birkaç gün önce ripple şirketini mahkemeye götürdüğü için vurdu:

Eski bir ABD avukatı ve SEC Başkanı olarak, bir davayı çözmek için bu kadar uzun sürdüğünde, muhtemelen onu getirmemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Bu kapıdan çıkıp Gidebileceğim bir şey değil.

Bu haftanın başlarında, New York merkezli alternatif yatırım Müdürü Apollo Global Management, clayton’u baş bağımsız Direktörü olarak atadı.

White, Ripple’ın bordrosunda Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 2013’ten 2017’ye kadar Amerika’nın önde gelen finansal düzenleyicisi olarak görev yapan White, Ripple’ın konuşma noktalarını yansıtıyor, çünkü aslında maaş alıyor. Fintech şirketi, Haziran 2018’de SEC’İN eski icra şefi Andrew Ceresney ile birlikte, kayıtsız xrp satışlarıyla ilgilenen özel bir yatırımcı davasında savunmak için onu işe aldı.

Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve eski CEO Chris Larsen, Andrew Ceresney ve Matthew Solomon da dahil olmak üzere Ajansa karşı yasal mücadelelerinde çok sayıda eski SEC avukatı tarafından temsil edilmektedir.

Ne yazık ki Ripple için, Başkan Joe Biden’in Ajansa öncülük etme kararı alan Gary Gensler, xrp’nin geçmişte bir güvenlik olduğunu açıkça belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*