Ripple’dan Sec Davası Hakkında Yasal Cevap Geldi.

xrp-ripple-sec-davasi-yasal-cevap

Ripple’ın genel Danışmanı Stuart Alderoty, şirketin SEC’E verdiği yasal yanıtı paylaştı.

Blockchain şirketi Ripple, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından ilan edilen davaya ön yanıtını verdi.

Dosyalama, şirketin genel Danışmanı Stuart Alderoty tarafından yeni bir blog yazısında özetlendi. Bunlar onun tarafından özetlenen yedi ana argümandır:

 

  1. XRP sanal bir para birimidir ve bu nedenle SEC’İN yetki alanı dışındadır.
  2. Ripple, herhangi bir xrp sahibi ile bir yatırım sözleşmesi imzalamadı.
  3. Ripple hiçbir zaman bir simgeye sahip değildi, asla para toplamak için gelecekteki belirteçleri teklif etmedi ve XRP sahiplerinin büyük çoğunluğu ile hiçbir ilişkisi yoktu.
  4. Xrp’ye sahip olmak, bir kişinin Ripple’ın gelirinin veya karının bir kısmını aldığı anlamına gelmez.
  5. Ripple’ın xrp satışları, son 8 yılda büyüyen büyük XRP pazarının %1’inden çok daha azına ulaştı.
  6. Xrp’nin aslında hareket ettiği XRP Defteri tamamen merkezi olmayan. SEC, bir XRP işleminin ekonomik gerçekliğini görmezden geliyor.
  7. Ripple’ın XRP holdingleri, DeBeers holdings’in elmasları menkul kıymetlere dönüştürmesinden daha fazla bir yatırım sözleşmesi oluşturmuyor.

Eski düzenlemeler
Ripple, SEC’İN küresel ölçekte düzenlemelerle “adım atmadığını” iddia etmeye devam ediyor ve XRP’NİN İngiltere’nin finansal davranış Otoritesi tarafından sanal bir para birimi olarak tanındığına işaret ediyor.

Xrp kripto para biriminin mevcut menkul kıymet düzenlemeleriyle uyumlu olmadığını savunuyor. Twitter’da yaptığı açıklamada, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, eski menkul kıymet yasalarının modernize edilmesi gerektiğini iddia ediyor:

Savunmamız bugün başlıyor. İnovasyon deneme aşamasındadır ve ortaklarımız ve topluluğumuzla onu savunmak için omuz omuza duruyoruz. Birlikte, uygun reg gözetimi ile, tüketicileri korumak ve düzenli pazarlar sağlamak için açıkça çalışmayan eski yasaları modernize edebiliriz.

 

Bitcoin’den farklı değil
Blockchain decacorn, SEC’İN görüşüne göre menkul kıymet olmayan iki kripto para birimi olan Xrp ile Bitcoin veya Ethereum arasında “ilkeli bir ayrım” olmadığını savunuyor. Dahası, Alderoty, beşinci en büyük kripto para biriminin çevre dostu olduğunu, çünkü iş kanıtı algoritmasına dayanmadığını ekliyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’den farklı olarak, Xrp Ripple Labs ile bağlantılıdır, bu yüzden eleştirmenler tarafından merkezi bir kripto para birimi olarak kabul edilir.

Anderson Kill’in avukatı Stephen Palley, Ripple’ın cevabının “sanrısal” olduğunu tweetledi”:

Merak eden biri varsa, dalgalanma tepkisi sanrıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*