Ripple Yöneticileri Offshore Ticaret Kayıtlarını Vermeyi Reddediyor

SEC, Ripple davasında yabancı düzenleyicilere gönderilen taleplerinin önemli olduğunu söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’nda kıdemli bir deneme avukatı olan Jorge Tenreiro, ne Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un ne de kurucu ortağı Chris Larsen’in sulh yargıcı Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta yabancı borsalardaki hesaplarıyla ilgili herhangi bir belge sağlamadığını iddia ediyor.

Tenreiro, sanıkların görevden alma hareketlerinde ABD dışında ticaret yaptıkları gerçeğine “önemli ağırlık” vermelerine rağmen bu kayıtları teslim etmeyi reddettiğini vurguluyor.

Adli analizine dayanarak SEC, Larsen ve Garlinghouse’un yüz milyonlarca xrp jetonunu ABD’de ikamet edenlerin yanı sıra en az bir düzine dış ticaret platformuna aktardığını iddia ediyor.

Yabancı borsaların ve Ripple’ın ortaklarının peşinden gidiyor!

SEC yabancı düzenleyicilere bir dizi Mutabakat Zaptı (MOU) talebi gönderdi.

SEC, 14 cryptocurrency borsalarından, Ripple’ın talep üzerine likidite (ODL) çözümünü kullanan beş şirketten ve xrp’yi doğrudan dağıtılmış defter şirketinden satın alan bir yatırımcıdan belge almaya çalışıyor.

Ripple’ın argümanlarına karşı çıkan ajans, federal Menkul Kıymetler yasalarının yabancı düzenleyicilere talep gönderme yeteneğini kısıtlamadığını iddia ediyor:

“Federal Menkul Kıymetler yasaları, SEC’İN herhangi bir tarafa karşı bir sivil dava açtıktan sonra SEC’İN yabancı düzenleyicilere talep gönderme yeteneğini de kısıtlamaz. Tüzük, devam eden bir soruşturmada kanıt elde etmek amacıyla bir sivil icra eylemi sırasında gönderilen talepler ile dava amacıyla iletilenler arasında ayrım yapmaz.”

Üç yabancı düzenleyici, SEC ile olan iletişimlerini açıklamayı yasaklarken, ikisi herhangi bir yardım sağlamayı reddetti.

Düzenleyici, Ripple’ın bu ayrıcalıklı iletişimleri devretme talebinin “uygunsuz ” olduğunu belirtiyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*