Ripple, SEC davası nedeniyle MoneyGram tarafından terk edildi

moneygram-ripple-xrp-sec-lawsuit

Ripple, SEC davası nedeniyle MoneyGram tarafından terk edildi.

Dallas merkezli para transfer şirketi MoneyGram, üç aylık kazanç raporunda belirsiz bir şekilde düzenleyici gerekçe göstererek Ripple platformunda ticareti askıya aldı:

Buna ek olarak, şirket ilk çeyrekte Ripple pazar geliştirme ücretlerinden herhangi bir fayda planlamıyor. SEC ile devam eden dava ile ilgili belirsizlik nedeniyle, şirket Ripple platformunda ticareti askıya aldı. 2020 yılının ilk çeyreğinde şirket, Ripple market geliştirme ücretlerinden 12.1 milyon dolarlık net harcama avantajı elde etti.

Ripple, üst düzey yöneticilerinden ikisi ile birlikte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kayıtsız XRP satışları konusunda dava açıyor.

Başlangıçta, MoneyGram durumu Aralık ayında “izlemeye” devam edeceğini iddia etti, ancak yüksek profilli ortaklık şimdi belirsiz bir şekilde askıya alındı.

2019 yılında Ripple, yaklaşık yüzde 10’luk bir hisse karşılığında moneygram’a 50 milyon dolar yatırım yaptı. O zamandan beri, ürünü için likidite sağlamak için şirkete on milyonlarca “pazar geliştirme ücreti” ödedi.

Geçtiğimiz Kasım ayında Ripple, MoneyGram hisselerinin önemli bir bölümünü nakde çevirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*