Ripple Partner SoftBank, Multi-Milyon USD Toplamı İle Çin zt Kripto Değişimini Destekliyor

Ripple Partner SoftBank, Multi-milyon USD toplamı ile Çin zt Kripto değişimini destekliyor

Çinli gazeteci Colin Wu, Ripple destekli MoneyTap payments uygulamasına sahip olan Softbank’ın blockchain sphere-Çin Borsası zt’ye ilk multi-milyon dolarlık yatırımını yaptığını tweetledi.

Wu’ya göre, geçen yıl zt, polisle ilgili yatırımcılarla olan anlaşmazlıkları nedeniyle birçok kez medya raporlarına konu oldu.

Wu şöyle yazdı:

“Çin topluluğu bu yatırımla çok şaşırdı.”

SoftBank, DLT ile ilgili ilk yatırımı için ZT’Yİ seçti

İngiltere merkezli bankacılık devi SoftBank, Hong Kong merkezli zt kripto ticaret platformuna açıklanmayan bir yatırım yaptı, haber raporunda sadece milyonlarca dolarlık bir miktar olduğunu belirtti.

Bu değişim, zt Global devi tarafından kurulan Hong Kong’da 2018’te ortaya çıktı. Kaynak şu anda bu değişimin top-20 listesinde olduğunu iddia ediyor, ancak CoinMarketCap buna katılmıyor.

SoftBank, Morgan Stanley ve Goldman Sachs’a kripto yatırımını teşvik edecek

SoftBank ayrıca ZT’NİN zaten yatırım yaptığı kripto ve blockchain projelerine yatırım yapmayı planlıyor. Şirketler birlikte dijital para birimleri ve varlıklar hakkında küresel farkındalığı artırmayı ve “birlikte yeni bir dijital ekonomi dönemi yaratmayı ” planlıyorlar.

SoftBank yatırım Başkanı Yamada Toshikatsu, makalede, Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi büyük bankacılık holdinglerindeki arkadaşlarına DLT alanına yatırım yapmayı planladığını söylüyor.

Bu yatırımdan sonra ZT, zt Başkanı Li xiaocheng’e göre, yeni bir blockchain tabanlı ekosistem oluşturmak için SoftBank ile işbirliği yapmayı planlıyor.

Bununla birlikte, Wu, Softbank’ın borsaya yatırım yapma hareketinin “finansal öneme sahip olmadığına ve daha büyük bir uyum riskine sahip olduğuna”inanıyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*