Ripple CEO’su, Bitcoin’i Yasaklamayı Savunmadığını İfade Etti

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter’da FUD suçlamalarını ele aldı

Yakın tarihli bir Twitter paylaşımın da, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, en büyük kripto para birimini yasaklamayı savunmadığını iddia ederek Bitcoin’in enerji tüketimi hakkındaki tartışmalı yorumlarını ele aldı:

“İlk olarak, kesinlikle btc’yi yasaklamaktan bahsetmiyorum! Demek istediğim, toplu olarak, savaş Esirlerinin karbon ayak izini anlayabiliriz ve anlamalıyız.”

Garlinghouse, Bloomberg röportajı sırasında kripto para biriminin iş kanıtı konsensüs mekanizmasının çevresel etkisini vurgulamak için tek bir Bitcoin işleminin 75 galon benzini yakmaya eşdeğer olduğunu belirtti. Ayrıca XRP’NİN 100.000 kat daha verimli olduğunu da sözlerine ekledi.

Garlinghouse’un yorumları, Blockstream CSO Samson Mow’un, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden yasal mücadelesine açık bir referansla 75 sayfalık mahkeme belgelerine eşit bir xrp işlemi hakkında şaka yapmasıyla çok fazla alay konusu olmuştu.

Bununla birlikte, Ripple yöneticisi, bitcoin topluluğunun korku, belirsizlik ve şüphe yaymakla suçlamak yerine tamamen yenilenebilir enerjiye geçmeye odaklanması gerektiğini savunuyor:

“Kriptoyu %100 yenilenebilir hale getirmek ve tam potansiyeline ulaşmak için araçlara sahibiz. Janet Yellen, Bill Gates ve beni FUD ile suçlamak yerine enerji kullanımıyla ilgili endişelere işaret eden sayısız kişinin fikrini değiştirmek için çözümlere odaklanmamız gerekiyor.”

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*