Ripple, borç verme platformunda XRP’Yİ Listelediği için SBI’DEN destek alıyor

xrp-sec-sbi

Japonya merkezli finansal yatırım firması SBI Holdings, yan kuruluşu Sbı VC, kullanıcıların xrp’yi ödünç vermelerine izin verdiği için Ripple’ın XRP’SİNE destek vermeye devam ediyor.

SBI Holdings uzun zamandır önemli bir Ripple ortağı olmuştur. Japonya’da birçok Ripple destekli ürün tanıttı ve şimdi müşterilerinin yeni başlatılan kredi platformu SBI VC ile xrp’yi ödünç vermelerini sağlayarak Ripple’ın yerel parasını destekliyor.

Sbı VC Trade tarafından 4 Şubat’ta yapılan bir duyuruya göre, şimdi SBI müşterisi XRP’LERİNİ “VCTRADE LENDİNG” hizmeti ile tutabilir. “VCTRADE LENDİNG”ile tutulan xrp’lerine karşı %0.1 kullanım ücreti alacaklar.

Müşteriler, 84 günlük bir borç verme süresi ile en az 1000 XRP ve en fazla 100.000 xrp borç verebilirler.

Duyuru belirtilen: “VC Ticaret Kredisi, müşterilerin kripto varlıklarını şirkete kiralamasına ve kripto varlıklarının miktarına ve süresine göre ödül  veren bir hizmettir”.

SBI, XRP’NİN ana şirketi Ripple‘ın, SEC tarafından bir madeni paradan ziyade güvenlik olarak algılanan yerel madeni parası nedeniyle karşı karşıya olduğu sıkıntıların ortasında VC ticaretinde xrp’yi listeledi.

Kısa bir süre önce, 1 Ocak’ta XRP, son üç yıldaki en büyük tek günlük artışı kaydettikleri için, telegram grubunun “Buy & Hold XRP”adlı yaklaşık 200.000 üyesinin koordineli bir satın alma saldırısının bir sonucu olarak fırladı. Grup bu yıl Ocak ayı sonunda başlatıldı.

XRP tekrar çöktü ve şu anda 0.43$ seviyelerinde işlem görüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*