Ripple, 22 Şubat’taki İlk Ön Mahkeme Konferansı’nda SEC ile Buluşacak

ripple-sec-xrp-dava

Ripple, 22 Şubat’taki İlk Ön Mahkeme Konferansı’nda SEC ile Buluşacak.

ABD Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’nun Ripple‘a karşı Xrp’nin satışı ile ilgili ilk duruşma öncesi Konferansı 22 Şubat 2021 olarak belirlendi.

Ripple ve SEC, New York’un Güney Bölgesi’ndeki ABD bölge Mahkemesinden bir mahkeme kararına göre görüntülü görüşme yoluyla bir araya gelecek.

Sırayla, Amerika Birleşik Devletleri bölge yargıcı Analisa Torres, taraflardan davanın argümanlarını ve yasal dayanaklarını, potansiyel hareketleri ve çözüm olasılığını kapsayan ortak bir bildiri ile cevap vermelerini istiyor.

Duruşma öncesi konferans, SEC’İN Ripple Labs‘a karşı 1.3 milyar dolarlık xrp jetonlarının satışı için dava açmasından bu yana iki taraf arasındaki ilk toplantıyı işaretleyecekti. Bu, düzenleyicinin geçmişte birçok Ethereum token ihraççısına dava açmasına rağmen, kendi ağına sahip bir dijital varlık ihraççısını mahkemeye ilk kez götürmesidir.

Düzenleyici alanındaki diğer enstrümanlarda olduğu gibi, SEC, Howey testinin merceği altında dijital belirteçleri görüntüler. Bir 1946 mahkeme davasının sonucu olan Howey testi, bir yatırım sözleşmesinin 1933 ve 1934 Menkul Kıymetler Yasası ve Menkul Kıymetler Borsası Yasası kapsamında bir güvenlik olup olmadığını yargılamak için kullanılan bir kontrol listesidir.

Test kapsamında, “bir kişi parasını ortak bir işletmeye yatırırsa ve yalnızca organizatörün veya üçüncü bir tarafın çabalarından kar beklemeye yönlendirilirse bir güvenlik sunulur.”

SEC, davasını ilk açıkladığından beri, çok sayıda popüler borsa, XRP ticaretini durdurduklarını açıklamıştı. Şimdi bütün gözler yarınki ön duruşmadan çıkacak olan haber sonrası şu an değeri 0,5480 $ olan XRP’nin ne kadar değer kazanacağına veya kaybedeceğine çevrilmiş durumda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*