Nexo, XRP ödemeleri için “yasadışı” olduğunu söyleyerek askıya alınması için dava açtı

Aralık ayında Xrp ödemelerini askıya alarak milyonlarca dolarlık zarara neden olduktan sonra, Nexo şimdi toplu bir davası ile karşı karşıya.

Kripto para borç vereni Nexo, Aralık ayı sonlarında XRP ödemelerinin “yasadışı” olarak askıya alınması nedeniyle 5 milyon dolarlık zarara neden olan bir sınıf davası ile karşı karşıya kaldı.

Davacı Junhan Jeong, bu ayın başlarında benzer şekilde bulunan diğer kullanıcılar adına Kaliforniya’nın Kuzey bölgesinde dava açtı.

Nexo, kullanıcılarının xrp  satma hakkına sahip değildi
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, blockchain şirketi Ripple’a dava açtıktan sonra Nexo, bağlı xrp kripto para birimi ile kredileri geri ödeme veya teminat olarak kullanma yeteneğini askıya almak için koştu. Kullanıcılarına askıya alma bildirimi vermedi.

Etkilenen yüzlerce müşteri, jetonlarını satamadıkları için kredi-değer (LTV) oranlarını korumak için” kilitlendi ” ve bu da bir dizi tasfiyeyi tetikledi.

Bu nedenle Nexo, bu müşterilerin LTV oranlarını korumasını etkili bir şekilde yasakladı ve daha sonra LTV oranlarını korumadıkları için cezalandırdı.

Jeong, teminat olarak gönderilen $269.300 değerinde XRP jetonunu kaybettiğini iddia ediyor.

Dava, Nexo’nun müşterilerin teminatlarını tasfiye etme hakkına “sahip olmadığını” söylüyor. Davacı Dec yayınlanan şirket genel açıklama sayaçları. Teminat olarak tutulan xrp belirteçlerine sahip olduğunu iddia eden 30:

Nexo, Nexo müşterilerinin teminat olarak yayınladığı kripto para birimlerinin “sahipliğini” elde ederse, Nexo’yu müşterileri üzerinde makul olmayan bir şekilde destekleyen ve Nexo müşterisinin Nexo’nun herhangi bir müzakere yapmadan müşterilere dayattığı şartlar ve koşullar üzerinde makul bir seçim veya müzakere gücü eksikliğinden kaynaklanan son derece haksız bir sonuç olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*