Stellar Kalkınma Vakfı, Kripto ödeme firması Wyre’ye 5 milyon dolar yatırım yapıyor

stellar-yatirim

Wyre entegrasyonu, stellar ağındaki finansal uygulamalar tarafından kullanılabilecek çeşitli API’leri tanıtacak.

Stellar Kalkınma Vakfı, stellar ekosistemindeki finansal uygulamalar için desteği artırmak için blockchain ödemeler şirketi Wyre’ye yatırım yaptı.

Vakıf, Wyre’deki 5 milyon dolarlık Kurumsal fon yatırımının, stellar ağındaki uygulamalar tarafından kullanılabilecek çeşitli ödeme uygulama programlama arayüzlerini (API’ler) tanıtacağını söyledi.

Stablecoin UDC için Açma / Kapama rampaları, ABD doları, İngiltere Sterlini, euro, Kanada Doları ve Avustralya Doları dahil olmak üzere mevcut fiat döviz çiftleri için de tanıtılacaktır.

Wyre, 2013 yılında kuruldu ve fiat-to-crypto onramps, cüzdan altyapısı, uyumluluk, forex ve tasarruf hesapları dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunuyor.

Vakıf,” Wyre’yi Yıldız ekosistemine eklemek, kilit ödeme altyapısı yaratacak ve uluslararası finansal sistemleri birbirine bağlayan ilişkileri sağlayacak ” dedi.

İlk çeyrekte Stellar Network‘te udc set go live ile Wyre entegrasyonu, stellar tabanlı uygulamaların, geliştiricilerin ek araçlar oluşturmasına gerek kalmadan dolar bağlantılı stablecoin’i kullanması için “uyumlu ve güvenilir” bir yol sağlayacaktır.

Vakıf, bu yıl işletme Fonundan yapılan ilk yatırım olduğunu söyledi. Fon, 2020 mali yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 14 milyon dolardan fazla yatırım yaptı.

Stellar Kalkınma Vakfı’nın baş işletme sorumlusu Jason Chlipala,” Kurumsal fon, stellar ekosistemine pratik değer sağlarken, sınır ötesi ödemeleri ve finansal hizmetlere küresel erişimi sağlamak gibi stellar hedeflerini yansıtan misyon odaklı işletmeleri desteklemek için oluşturuldu ” dedi.

Bakan, 2021 ‘ de çok sayıda yatırımın daha bekleneceğini de sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*