WhatsApp Grup özelliğini kaldıracak mı?

Dünyanın en güçlü anlık yazışma platformlarından WhatsApp, çok ses getirecek bir güncellemeyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. WhatsApp, kullanıcı gizliliği konusunda yaşadığı çalkantılı dönemi tam olarak geride bırakamasa da son dönemde yaptığı güncellemelerle gündeme geliyor.

Kodlama tarafında kulislerde dolaşan WhatsApp’ın son güncellemesi ile en çok kullanılan özelliklerin başında gelen WhatsApp Grupları ile ilgili olacak. Ancak bu konuda henüz net bir açıklama bulunmuyor. Yazılımcıların ve yazılım geliştiricilerin platformlarında yapılan kod analizleri WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni bir beta sürümünde “Topluluk” -Community- adlı bir özelliğe (kod dizelerine) işaret ediyor.

WhatsApp Topluluk (Community) adı verilen yeni bir grup mesajlaşma özelliği üzerinde geliştirmeye çalıştığı tahmin ediliyor. Bu geliştirme üzerine yazılan kodları inceleyen yazılımcılar, topluluk özelliği ile mevcutta kullanılan WhatsApp Groups özellikleri arasında nasıl bir ilişki olacağına dair ipuçları arıyor.

WhatsApp Topluluk gelince Grup özelliğine ne olacak?

Forumlarda paylaşılan kod dizilerinde, topluluk özelliği de mevcut Gruplar özelliğiyle örtüşebilir. Aslında, Toplulukla ilgili bu dizelerin çoğunda, dize kimliklerinin bir parçası olarak “parent_group” bulunuyor. İlk başta, bunun Grupların Topluluk olarak yeniden adlandırılmasından başka bir şey olmadığını düşünen yazılımcılar Topluluk dizelerinin Grup özellikleriyle ilgili tüm mevcut dizelerin yanında bulunduğunu fark etti. BU da bu iki özelliğin bir arada var olabileceği görüşünü destekliyor. Ancak, tüm bu iddialar şu an henüz iddia aşamasından öteye geçemiyor ve konuyla ilgili WhatsApp’tan yapılacak bir açıklamaya muhtaç durumda.

Merak edenler için ilgili kod dizelerinin görsellerini da aşağıda paylaşalım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir