Visa, kripto para ödemeleri için 50 şirketle anlaşma imzaladı

Kripto para dünyası, Çin’den gelen baskılara rağmen güçlü potansiyelini yansıtmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük kredi kartı hizmet sağlacıyılarından biri olan Visa, yılın ilk yarısında kripto para bağlantılı kredi kartı kullanımlarının 1 milyar dolar büyüklüğü aştığını aktardı.

Visa, müşterilerinin kartlar üzerinden dijital para harcamasına ve dönüştürmesine imkan sağlamak için FTX ve Coinbase dahil olmak üzere 50’den fazla kripto para şirketi ile anlaşma imzalandığını duyurdu. Ortaklık, müşterilerin dijital varlıkları kabul etmeyenler de dahil olmak üzere dünya çapında 70 milyon Visa üyesi işletmelerde dijital para birimlerini kullanılabilmesini sağlayacak.

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Kripto para platformlarında varlıkları olan, kripto para ticareti yapan ve cüzdanında kripto para tutan tüketicilerimiz gittikçe artıyor. Kripto para dünyasını gerçekten anlamayan milyonlarca satıcımız da mevcut. Satış noktalarını ve terminallerini güncellemek veya Blockchain’in ne olduğunu anlamak istemiyorlar.”

Harcamalarda ödül olarak kripto para kazanılabilecek

Visa tarafından imzalana ortalıklar sayesinde, nakit para, havayolu milleri veya otel puanları biriktirmesine benzer şekilde, ödül olarak kullanıcıların itibari para harcamalarına ve kripto para kazanmalarına imkan tanıyan özelliklerin müşterilere sunulması planlanıyor.

Visa, 29 Mart’ta platformunda ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için USD Coin kullanımına izin vereceğini duyurdu. Visa, ödeme platformu Crypto.com ve dijital varlık bankası Anchorage ile kripto para ödeme seçenekleri için pilot uygulamalar yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir