Virgin Money, dijital bankacılık gerekçesiyle 5 şubesinden birini kapatıyor

İngiliz Bankası Virgin Money, müşterilerinin online bankacılığa yönelmesinin ardından 5 şubesinden birini kapatacağını açıkladı. İngiliz bankanın halihazırda ülke genelinde 162 şubesi bulunuyor. Yapılan duyuruda 31 şubenin kapatılacağı belirtilirken bu operasyonun 25 milyon sterline mal olması bekleniyor.

Şubelerini “topluluk odaklı alanlar” olarak tanımlayan banka, müşterilerin internetten veya cep telefonlarından bankacılık yapma isteğinin bankayı küçülmeye sevk ettiğinin altını çizdi. Şube kapatma kararının ardından 2018’de Virgin Money ile birleşen Clydesdale Bank’ın halihazıdaki 245 olan şube sayısı da 131’e düşecek.

Aynı zamanda ofis alanını da azaltacak olan Virgin Money, personele uzaktan çalışma hususunda da esneklik sağlayacak.

İngiltere’de banka şubelerinde yaprak dökümü

Küresel çapta dijital self-servis modelinin yaygınlaşmasıyla birlikte bu yılın başlarında yine br başka İngiliz finans devi HSBC 82 şubesini kesmeyi planladığını duyurmuştu. 2020’nin ikinci yarısında İngiltere’nin en büyük yerel kredi kuruluşu Lloyds, daha önce ertelediği 56 şube kapatma planlarını yeniden başlatmıştı. İspanyol Sabadell’in İngiltere birimi olan TSB de 164 şubesini kapatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir