Twitter’da, Bitcoin ile bahşiş dönemi başladı

Twitter, test aşamasından başarıyla tamamlayan “bahşiş” özelliğin ilk olarak iOS kullanıcıları için devreye aldığını duyurdu. Yeni özellik sayesinde dünya genelinde Twitter kullanıcıları, birbirlerine kripto para da dahil olmak üzere ‘bahşiş’ gönderebilecek. Bahşiş alıp/verme özelliğinin kısa bir süre içerisinde Android cihazlarda da kullanılması bekleniyor.

Yeni özellikler ile kullanıcılar beğendikleri içerik üreticilerine bahşiş ödemeleri yapabilecekler. Ödemeler için Bitcoin de kullanılabilecek.

Twitter’dan para kazanmak artık daha kolay

Twitter’dan para kazanmak, ‘Tips’ özelliği sayesinde bundan sonra tüm kullanıcılar için mümkün ve oldukça pratik hale gelecek. Bu sayede kullanıcıların, severek takip ettiği hesapları maddi olarak da destekleme şansı olacak. Öte yandan bu özellik; küçük işletmelere katkı sağlamak veya sosyal sorumluluk kampanyalarına dahil olmak amacıyla da kullanılabilecek.

Twitter ayrıca NFT tanımlama sistemlerini de altyapısına eklemek için çalışma yaptığını kaydetti. İçeriklere ulaşım konusunda da yeni özelliklerin hayata geçtiğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir