TradingView, 298 milyon dolar yatırım aldı

İş hayatı ve yatırımcılar için dünyanın en popüler finansal sosyal ağı ve grafik platformu, yeni yatırımcısı Tiger Global liderliğindeki 298 milyon dolarlık finansman turunu tamamladığını duyurdu. Şirket yatırım turunda 3 milyar dolar değerlemeye ulaştı. İnsanlara yatırım piyasalarına “Önce Bak / Sonra Sıçra” konusunda yardım etme misyonunu hızlandırdı.

Globa: Yeni kaynak, dünya çapında yatırım vizyonumuzu ilerletecek

TradingView CEO’su ve kurucu ortağı Denis Globa elde ettikler 298 milyon dolarlık yeni finansman turuyla ilgili “Küresel fintech uzmanlıkları ve anlayışları, TradingView’in bilinçli finansal ticaret ve dünya için yatırım yapma vizyonunu ilerletmeye önemli ölçüde katkıda bulunacak” dedi. Globa sözlerine şöyle devam etti:

“Bu şirketi, dünyanın her yerindeki insanların kendi ekonomik geleceklerini kontrol etmek istediklerine inanarak kurduk. Tüm tüccarların ve yatırımcıların önce bakabileceği / sonra sıçrayabileceği bir ortam yaratmak için çalışıyoruz. Kim olduğunuzun veya nereden geldiğinizin önemi yok, doğru ticaret fırsatlarını bulmak için her zaman en iyi araçlara ve en iyi içgörülere erişebilecek ve ardından bunlara göre hareket edeceksiniz.”

TredingView’e yatırım yapan Tiger Global Ortağı Alex Cook ise, TradingView platformunu, küresel erişimi, güçlü ürün sunumu, bağlı müşteri tabanı, şirketler ve yatırımcılar tarafından kullanılan sosyal ağ ve finansal analiz platformu olarak konumlandırdıklarını söyledi.

Üye sayısını 4 kat, ziyaretçi sayısını yaklaşık 3 kat artırdı

Oluşturulan kullanıcı hesaplarında yüzde 400, platform ziyaretçilerinde yüzde 237 artış açıklayan TradingView, güçlü büyüme hamlesini sürdürüyor. Halihazırda, aylık 30 milyon kullanıcısıyla dünyanın en popüler yatırım platformu olan şirket, SmiliarWeb verilerine göre dünya çapında en ilgi çekici ilk 100 web sitesi arasında 2. sırada yer alıyor.

Tradingview, tüketicilerin tercih ettikleri finansal kurumları kullanırken doğrudan platform üzerinden alım/satım yapmalarına izin vermek için önümüzdeki yıllarda büyük yatırım firmalarıyla ortaklık, entegrasyon ve işbirliği planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir