Pi coin nedir, ne zaman çıkacak? Pi coin değeri ne kadar olacak?

Türk kripto para yatırımcılarının uzun zamandır beklediği ve kazım sayısı 30 Eylül 2021 tarihi itibari ile 25 milyonu geçen Pi coinin çıkış tarihi merakla bekleniyor. Peki, tam olarak Pi coin nedir, ne zaman çıkacak? Pi coin değeri ne kadar olacak?

 Pi Network uygulaması üzerinden kazım yapılabilen Pi coin, henüz borsaya girmedi ancak borsaya girmesinin çok yakın bir zamanda gerçekleşeceği biliniyor. Yaklaşık 21 milyon kazımcının üzerinde çalıştığı coinin piyasaya sürülmek üzere olduğu uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Pi Coinin aynı Bitcoin gibi tüm kripto para borsalarında yerini alacak olması yatırımcılarını heyecanlandıran bir başka konu olarak göze çarpıyor. İşte Pi coin ile ilgili merak edilen tüm detaylar …

Pi coin nedir, ne zaman çıkacak?

Öncelikle Pi coin, dünya çapında 21 milyondan fazla üyesi bulunan Stanford PhDs tarafından geliştirilmiş yeni bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca coin, madenciliği erişilebilir kılmayı hedefleyen bir proje olarak da yatırımcılarının heyecanlandırıyor. Pi coin aynı zamanda ücretsiz olarak Pi Network tarafından kullanıcıların cep telefonu uygulamasını kullanarak madencilik yapmalarına olanak sağlıyor. Pi coin için Pi Network içinde çalışan bir kripto denebilir, dolayısıyla bu kripto para; Pi Network Coin olarak da biliniyor. Bitcoin gibi diğer kripto paraların madenciliğinde son dönemlerde problem olduğu biliniyor ancak Pi Coin ise bu durum için bir önlem almış durumda. Coin, düzenli olarak yarılanmaya (halving) uğrayacak şekilde tasarlanmış olup, yatırımcının madencilik yaparken kendisinde birçok avantaj sağlıyor. Pi coinin tam olarak ne zaman borsaya gireceği net bir tarih olarak bilinmiyor. Bunun nedeni tam olarak gerekli mercilerden onay almamış olması olarak belirtiliyor. Ancak Pi coin, merkezi olmayan bir blok zincirine geçtiğinde projenin üçüncü aşaması geçerli olacak. Bu sayede, kullanıcılar paralarını çekebilecek veya takas edebiliyor olacaklar.

Pi coin değeri ne kadar olacak?

Pi coinin piyasaya sürülmesini bekleyen yatırımcıların en çok merak ettikleri soruların başında bu coinin değerinin ne kadar olacağı geliyor. Ancak henüz piyasaya girmemiş olan Pi coin için şuanlık bir değer biçmek mümkün değil. Bunun tam nedeni; coinin henüz hiçbir borsada sayılmıyor oluşu. Aynı zamanda bu coinin ne kadar olacağı konusu da belirsizliğini sürdürüyor. Kripto para uzmanları bir coinin piyasaya çıkmadan önce değerinin belirlenmesinin çok zor olduğunu belirtirken bazı uzmanlarsa şimdiden Amerika borsalarında bu coinin $0.01 değerinden başlayacağını belirtiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir