Phemex Türkiye nedir? | Phemex Türkiye güvenilir mi?

Phemex Türkiye adıyla Türkiye pazarına giren Phemex, kripto para birimi türevleri alım satım platformu olarak 2019 yılında Singapur’da kuruldu. Finans devi Morgan Stanley’in 8 eski çalışanı ve CEO Jack Tao tarafından yönetilen Phemex’in dünya çapında 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Spot işlemde günlük 1 milyar işlem hacmini yakalayan Phemex, vadeli işlemlerde ise işlem hacmini 3 milyar doların üzerine taşıdı. Phemex’in kurucusu Jack Tao, Morgan Stanley’de elektronik alım satım stratejileri oluşturma ve uygulamada liderlik yapmıştı.

Bankalar ve finans kuruluşları büyük tehdit altında

Phemex Türkiye, 12 Ekim’de faaliyetlerine başlıyor

Singapur merkezli, dünyanın en çok kullanılan, güvenli ve hızlı Phemex artık Türkiye’de! Phemex TR üzerinden hizmet sunacak platform, Türkiye pazarına girişini 12 Ekim Salı saat 20.00’de düzenlenecek dijital lansman ile duyuracak.

Borsacıların sözleşmeleri kolaylıkla ve güvenle alıp satması için, mevcut tüm kripto para borsalarına kıyasla çok daha güçlü özellikler geliştirmek amacıyla “kullanıcı odaklı” bir yaklaşıma sahip olan Phemex, Türkiye’deki hizmetlerini Phemex TR platformu üzerinden sunacak.

Phemex Türkiye, Phemex TR

Phemex Türkiye kullanıcılarına neler sunuyor?

Phemex Türkiye lansmanında 50 bin dolar dağıtacak

  • Phemex TR, çekirdeği basit ve hızlı tutabilmek için üçüncü parti kütüphanelere bağımlılığı en aza indirdiği için platform rakiplerinden en az 10 kat daha fazla hızlı olduğunu iddia ediyor. Ortalama işlem hacminin tam 10 katının üstesinden gelebilen ve sürekliliği garanti eden Phemex TR, aynı zamanda %99,99’luk bir çalışma oranı sağlayan kendi kurtarma sistemine sahip. Öte yandan platform, son teknoloji özel anahtar teknolojisi ile varlıkları tamamen güvende tutuyor.
  • Phemex TR’ye yatırılan tüm varlıklar, birden fazla imza gerektiren soğuk cüzdanlara taşınıyor. Cüzdan anahtarları çevrimiçi olarak saklanmadığı için, saldırılar konusunda endişeler ortadan kalkıyor. Çoklu imzalı cüzdan sistemlerinde işlemleri onaylamak için genellikle üç anahtar gerekiyor ve her anahtar farklı kişilerde bulunuyor. Cüzdanın kilidini açmak için bu üç anahtarın tamamı gerekiyor. Son teknoloji özel anahtar sistemiyle cüzdanı güvende tutan Phemex TR’de özel anahtarlar üç farklı kanala gönderiliyor ve bunları yöneticiler göremiyor. Bu anahtarlar, cüzdan sahibinin her erişiminde gizli kanallardan çağrılarak kilidi açmak için kullanılıyorlar.
  • Platform para çekme taleplerini gün içinde sıklıkla işliyor ve her talep hem operatörler hem de kurucular tarafından sıkı bir şekilde inceleniyor. Phemex TR, kullanıcıların ve platformun varlıklarını korumak için tüm şüpheli işlemleri tespit edebilecek sistemlere sahip bulunuyor. Onaylanan para çekme talepleri, çevrim dışı imza ile işleniyor, böylece varlıkların tamamı soğuk cüzdan sisteminde saklanıyor.
  • Fiyat karşılaştırmalı alışveriş veya talebe göre fiyatlandırma şeklinde değerlendirilebilecek RFQ yatırımcıların satın almadan önce sabit ve üzerinde anlaşmaya varılan bir fiyat üzerinden teklif almalarını sağlıyor. Böylece büyük fiyat değişiklikleri olmadan büyük emirler gerçekleştirmelerine de imkân veriyor. İşlemler, yalnızca talepte bulunan üye veya katılımcı tarafından yürütülebiliyor.

Phemex, bugüne kadar hiç hacklenmedi

Bugüne kadar hacklenmeyen sayılı borsalardan biri olan Phemex TR, kullanıcı bilgileri ve varlıklarının emniyetini sistem güvenliği, hesap güvenliği ve finansal güvenlik aşamalarıyla sağlıyor. Sistem güvenliği kapsamında Phemex TR’de güvenlik ile ilgili tüm süreçleri profesyonel bir ekip takip ediyor. Sisteme tüm girişler yapılandırılırken olası bilgi sızıntısı ve açıkların önüne geçmek için düzenli olarak tarama gerçekleştiriliyor. Sistemini dağıtmak için Amazon Web Services (AWS) Cloud’u kullanan platform, farklı alım satım amaçları için farklı bölge ve makineleri ayırmak amacıyla çeşitli güvenlik duvarlarından yararlanıyor. Ağ güvenlik duvarlarının yönetiminin ötesinde Phemex TR, sistem seviyesinde de kısıtlamalar uyguluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir