Paytm kurucusu Sharma: Kripto, Silikon Vadisi’nin Wall Street’e cevabıdır

Hindistanlı fintech şirketi Paytm’in kurucusu Vijay Shekhar Sharma, kripto paraların Silikon Vadisi’nin Wall Street’e cevabı niteliğinde olduğunu söyledi.

ICC tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Sharma, kripto para birimlerinin güvenli iletişim tekniklerinin incelenmesi olan kriptografiye dayandığını belirterek, “Şu anda, Hindistan’da kripto para birimlerinin kullanımına ilişkin özel bir düzenleme veya herhangi bir yasak bulunmamaktadır. Fakat Başbakan Narendra Modi geçen hafta üst düzey yetkililerle kripto para birimleri hakkında bir toplantı yaptı ve konuyla ilgili güçlü düzenleyici adımların atılabileceğine dair işaretler verdi” ifadelerini kullandı.

Sharma, şu anda kriptoların spekülatif bir şekilde kullanılabileceğini ancak beş yıl içinde ana akım teknoloji olacağını kaydetti. Kripto teknolojisinin çok önemli olduğunu ancak bunun egemen para biriminin yerini almayacağını da sözlerine ekledi.

Paytm’in resmi finansmana erişimi olmayan Hintliler arasında finansal katılımı artırdığını belirten Sharma, “Paytm, finansal hizmetlere herkese düşük maliyetle ulaşacak. Halka açılmak, sermaye ve yeteneğe erişim sağlayacağı için çok yardımcı olacak.” dedi.

Sharma, uluslararası yatırımcıların Hint varlıklarını Hintli yatırımcılardan daha iyi anladıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir