Paribu TRYC token nedir, nasıl alınır? TRYC token toplam arz ne kadar, hangi borsada?

Son dönemlerde oldukça gelişen ve çeşitlenen token dünyasında yeni gelişmeler olmaya devam ediyor. Bu tokenlar arasına son olarak TRYC token da katıldı. Peki, yerli kripto para borsası olan Paribu’nun geliştirdiği Paribu TRYC token nedir, nasıl alınır? TRYC token toplam arz ne kadar, hangi borsada?

Yerli kripto para borsası Paribu, yeni projeler üretmeye devam ediyor. Şirket, kendine ait TRYC token girişimini piyasaya sürdü. Paribu token girişimi olan TRYC için birçok yatırımcı şimdiden oldukça fazla detayı araştırmaya başladı. İşte TRYC token ile ilgili tüm merak edilenler…

Paribu TRYC token nedir, nasıl alınır?

TRYC, yerli kripto para borsası Paribu tarafından blockchain düzlemine destek vermek amacıyla araç ve yatırımlarda bulunmak üzere Stoken şirketi bünyesinde kurulmuş bir token girişimi olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Paribu TRYC token, Ethereum ağı üzerinde konumlanmış durumda. Blockchain’de ortaya çıkarılan her bir TRYC adına banka hesaplarında 1 Türk lirası bulunuyor ve bağımsız firmalarca belli aralıklarla kontrol ediliyor. Aynı zamanda bankada TL olarak bulunmayan TRYC yaratılamıyor.

TRYC token, Türk lirasını baz aldığı için farklı iniş çıkışlardan meydana gelen risklere karşı güvenlik oluşturmak ve merkeziyetsiz finans sistemlerinde yeni ürünler geliştirme imkânı yaratmak amacıyla ortaya çıkarılmış bir proje. Bunun yanı sıra TRYC tokenın kullanım sahasnını yaygın olması dikkat çekiyor.  DeFi ekosistemlerinde ve NFT pazar yerlerinde işlem yapmak, dünyanın her yerinde düşük ücretle ve şeaf şekilde token transferi gerçekleştirmek ve sivil toplum örgütlerine bağışta bulunmak için kullanılabilir bir ürün olarak yatırımcılarının hizmetine sunuldu. Ayrıca TRYC token, direkt Paribu borsasından satın alınabiliyor.

TRYC token toplam arz ne kadar, hangi borsada?

TRYC token, 50 milyon adet arza sahip ve oluşan taleple doğru orantılı olarak banka hesaplarında saklanan TL değerleri karşılığında arzı artabiliyor. Ayrıca basılan her TRYC için bankada TL bulunmak zorunda. Aynı zamanda şirketin amacı TL gönderip almak, tüm borsalarda kullanılabilir bir TL yaratmak olarak belirlenmiş durumda.

TRYC Coin satın almak için öncelikle yatırımcının Paribu borsasına üye olması gerekiyor. Üyelik işlemlerini tamamlayıp kimlik bilgilerini doğrulattıktan sonra yatırımcı işlem yapmaya başlayabiliyor. Paribu borsasına girerek TRYC Coin satın al kısmından, istenildiği kadar TRYC coin satın alınabiliyor. Yatırımcının ödemesini banka havalesi ya da kredi kartı ile yapma imkânı da bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir