Murat Muratoğlu kimdir? Ekonomist Murat Muratoğlu kaç yaşında, evli mi?

Ekonomist Murat Muratoğlu yazıları ile olduğu kadar kendisine has üslubu ve neşeli yorumlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Sözcü Gazetesi’nde köşe yazarlığına devam eden Muratoğlu aynı zamanda kendi adına ait Youtube kanalında önemli yorumlar yapıyor. Peki, Murat Muratoğlu kimdir, kaç yaşında, evli mi?

Kripto para, döviz kurları, emtia ve daha birçok ekonomi alanında yaptığı yorumlarla geniş kitleler tarafından tanınan Murat Muratoğlu, çalıştığı kurumlar dışında sıklıkla diğer alanlara da konuk oluyor. Sözcü Gazetesi ekonomi yazarı olan Muratoğlu, kendi adına ait Youtube kanalında önemli değerlendirmeler yaparken ekonomi alanında aranan isimleri de konuk ediyor. Peki, Murat Muratoğlu’nun kariyerinde hangi görevler var? İşte ünlü ekonomistin hayatı…

Murat Muratoğlu kimdir, kaç yaşında, evli mi?

1972 İstanbul doğumlu olan ünlü ekonomist usta gazeteci Rahmi Turan’ın oğlu olarak biliniyor. Henüz genç yaşlarda borsaya ilgi duymaya başlayan Muratoğlu, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu. Mesleğinin ilk yıllarında ABD’ye giderek burada da farklı alanlarda görev alan Muratoğlu ardından yeniden Türkiye’ye dönüş yaptı.

Pınar Oğuz Turan ile evli olan Murat Muratoğlu’nun iki çocuğu var.

Twitter’da 485 bin, Youtube’da ise 597 bin aboneye sahip olan Muratoğlu, geçtiğimiz günlerde Karamurat’ın isim haklarını aldığını duyurmuştu. Fan token oluşturması beklenen ünlü token Youtube’da Bitci.com sponsorluğunda yayınlar gerçekleştiriyor.

Devrim Akyıl, Selçuk Geçer, Özlem Gürses ve Cem Uzan gibi isimleri de konuk eden Muratoğlu aynı zamanda çeşitli TV kanallarında da dönem dönem yorum yapıyor.

Her yıl gelenek haline getirdiği şekilde yıl sonu dolar kuru kapanışı için ekonomist Selçuk Geçer ile iddiaya giren Muratoğlu, geçtiğimiz yıl kazanmıştı. Bu yıl 11.90 liranın altını tahmin eden Muratoğlu’nun Selçuk Geçer’e kaybetmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Anlatımlarını detaylandıran ve kendisine has bir üslup kullanan ünlü ekonomist neşeli tavırlarıyla da dikkat çekiyor. Hem ekonomi hem de siyasal ekonomi üzerine yorumlarıyla büyük beğeni toplayan Muratoğlu’nun sosyal platformlardaki takipçi sayısı ise günden güne artmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir