MoneyGram ile Stellar arasında para transferi ortaklığı

Uluslararası para transferi şirketi MoneyGram, USD Coin (USDC) üzerinden anında para transferleri için Stellar ile birlikte çalışmaya başladığını açıkladı.

Buna göre MoneyGram lokasyonlarında USDC’ler nakde, nakit para da USDC’ye dönüştürülebilecek. İlk etapta Ethereum blok zincirinde çıkarılan USDC, bu yılın şubat ayında Stellar’a da getirilmişti.

İki şirketin yılın son çeyreğinde denemelere başlayacağı belirtildi. İş birliği kapsamında kripto ile yerel para birimleri arasında oluşturulacak sabit koin, yılın sonlarına doğru belli pazarlarda kullanılmaya başlanacak. Uluslararası arenaya ise 2022 yılında çıkarılması planlanıyor.

Stellar Geliştirme Vakfı’nın CEO’su Danelle Dixon, iş birliği ile Moneygram’ın geniş acente ağının desteklediği her yerde fiat para ve kripto arasında takas işleminin mümkün olacağını belirtti.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes ise Stellar ortaklığının Ripple’dan farklı olduğunu belirterek, Stellar iş birliğinin doğrudan tüketici ödemelerine dokunduğunu, dolayısıyla daha kapsamlı olduğunu söyledi.

MoneyGram, daha önce Ripple ile ortaklık kurmuştu. SEC tarafından Ripple’a karşı açılan davanın ardından bozulan ortaklık ile MoneyGram para transferi sistemlerinde XRP‘nin kullanılmasını amaçlamıştı. Bu anlaşma karşılığında Ripple, MoneyGram’dan 50 milyon dolarlık hisse alımı yapmıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir