Mikro Yazılım halka arz hangi banka, izahname yayınlandı mı, başvuru onaylandı mı?

Halka arz talebini ileten firmalar arasında Mikro Yazılım A.Ş de katıldı. SPK’ya başvurusunu gerçekleştiren şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Göktekin Dinçerler süreç öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Peki, Mikro Yazılı halka arz hangi banka, izahname nerede, başvuru onaylandı mı?

Konya Kağıt, Rainbow Polikarbonat, PC İletişim ve Mobiltel’in ardından halka arz işlemlerini başlatan bir diğer firma Mikro Yazılım A.Ş. oldu. Taslak izahnamenin yayınlanmasının ardından şirketin başvurusundaki detaylar da ortaya çıkmış oldu. Peki, SPK’ya başvurusunu gerçekleştiren şirketin arz süreci hangi bankada olacak?

Mikro Yazılım halka arz taslak izahname yayınlandı

SPK’ya sunulan taslak izahname üç farklı adreste yayınlandı. Mikro Yazılım’ın resmi internet adresi mikro.com.tr, Yapı Kredi Yatırım’ın ykyatirim.com.tr adresi ve İş Yatırım’ın “isyatitim.com.tr” adreslerinde taslak izahname incelemek isteyen kişiler için erişime açıldı.

Mikro Yazılım iştirakleri arasında Zirve Yazılım’ın yanı sıra yine yüzde 100’üne sahip olduğu Paraşüt Yazılım ile yüzde 60 oranında ortak olduğu Shopside Yazılım, MuhasebeTech Yazılım ve MevzuatTR Yazılım yer alıyor.

Mikro Yazılım halka arz hangi banka?

Halka arz süreci Yapı Kredim Yatırım ve İş Yatırım aracılığıyla yönetilecek. İlk kurumların adreslerinden SPK’ya sunulan taslak izahnameye ulaşılabilir.

Başvuru onaylandı mı?

Mikro Yazılımevi Yazılım Hizmetleri Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ (Mikro Yazılım), şirket paylarının ek satış hariç yaklaşık yüzde 54,35’lik kısmının halka arzı için SPK’ya başvurusunu gerçekleştirdi. Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından başvuru süreciyle ilgili karar açıklanacak. Olası onay kararı sonrası bu kez halka arz süreci için geri sayım başlayacak. Onayın hemen sonrasında halka arz tarihi ve hisse fiyatı gibi detaylar da netleşmiş olacak.

Mikro Yazılım kimdir?

Mikro Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Göktekin Dinçerler açıklamasında şirketin sahip olduğu özellikleri açıklarken “Mikro Yazılım 2018’den itibaren yaptığı 5 şirket ve yazılım satın almasıyla Mikrogrup’u oluşturmuştur. Mikrogrup olarak, 30 Eylül 2021 tarihi itibarıyla muhasebe ve ticari yazılım programları ile e-Dönüşüm hizmetleri sunduğumuz 100 binin üzerinde aktif müşterimiz bulunuyor. 420’yi geçen çalışma arkadaşımız, 120 kişiyi geçen ARGE ve yazılım geliştirme ekibimiz ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren 345 iş ortağımız ile birlikte ürün ve hizmetlerimizin müşterilerimizle buluşmasını sağlıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir