Mastercard kriptopara kartlarını duyurdu

Mastercard, Asya-Pasifik bölgesinde kriptopara ödeme kartlarını piyasaya sürdü.

Mastercard, geçtiğimiz haftalarda ABD’deki müşterilerinin ve bankaların kredi kartı ve hesaplarında kripto para birimlerini kullanabilmesini sağlayabilmek için dijital varlık platformu Bakkt ile birlikte işbirliğine gittiğini duyurmuştu. Bu hamlenin ardından ödeme kuruluşu Mastercard’dan kripto para ile ödeme hizmetleri için bir işbirliği de Asya-Pasifik’te geldi.

Mastercard, Tayland merkezli Amber Group ve Bitkup ile Avustralya merkezli CoinJar’in işbirliği ile Asya-Pasifik bölgesinde kriptopara ödeme kartlarını duyurdu.

Müşteriler kriptopara işlemlerinde kartlarını kullanabilecek

Mastercard’ın bu hamlesiyle birlikte , Asya-Pasifik bölgesinde ilk kez tüketiciler ve işletmeler kripto varlık işlemlerinde kullanmak üzere Mastercard kredi kardı, banka kartı veya önde ödemeli kartlarına başvurabilecekler. Kriptoparalarını, Mastercard’ın kabul gördüğü her yerde harcayabilecekleri itibari paraya dönüştürebilecekler.

Mastercard son yayınladığı Yeni Ödemeler Endeksi’ne göre, Asya Pasifik’te ankete katılanların yaklaşık yüzde 45’i gelecek yıl kripto para kullanmayı düşündüğü sonucu ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir