Kripto para otomatik al sat nedir, nasıl yapılır? Otomatik kripto para ticaret programı var mı?

Türkiye, nüfusuna oranda dünyanın en çok kripto para kullanıcısına sahip ülkelerinden birisi durumunda yer almayı sürdürüyor. Kullanıcılar ya da yatırım yapmak isteyenler otomatik kripto para ticaret programı ile işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirmek istiyor. Peki, böyle bir program mevcut mu, kripto para otomatik al sat nedir, nasıl yapılır?

Kripto para alım-satım işlemleri ve diğer farklı işlemler için kurulmuş olan birçok yerli ve yabancı kripto para borsası mevcut. Bu borsaların kullanıcı yararına birçok veri ve analizi sunduğu, alım-satım işlemleri esnasında kolaylıklar sağladığı biliniyor. İşte adım adım al sat işlemleri ile ilgili detaylar…

Kripto para otomatik al sat nedir, nasıl yapılır?

● Birinci adım: Dilediğiniz bir kripto para borsası üzerinden bir üyelik açın.

● İkinci adım: Sizden istenen adres ve telefon numarası gibi kişisel bilgilerinizi forma tek tek doldurun. ● Üçüncü adım: Sitede bulunan “Para Yatır” butonundan hesabınıza para transferi yapın.

● Dördüncü adım: Kripto para borsanızın size sunduğu market veya benzeri al-sat alanına gidin ve dilediğiniz kripto paraya tıklayın. Kripto paranın hemen sağdaki “Emir ver” bölümüne istediğiniz miktarı girin, ve “Al” butonuna tıklayın.

● Beşinci Adım: Alımını yaptığınız kripto paranızın satış işlemini yapmak istiyorsanız satış bölümüne giderek satışını yapmak istediğiniz kripto para birim tutarını girin.

● Altıncı Adım: Miktar kısmından girdiğiniz fiyattan kaç adet satmak istediğinizi girin.

● Yedinci Adım: Daha sonra “Sat” butonuna tıklayın. Verdiğiniz talimat sisteme işlenecek ve emir havuzunda karşılığını bulduğunda, farklı bir kullanıcının bu birim tutardan satın almak isteyen olduğunda seçmiş olduğunuz miktarda kripto para hesabınıza geçiyor olacak.

Eğer kripto para limit emrini son satış fiyatı üzerinden verirseniz sistem bunu son satış ücretini karşınıza çıkarmaz ve otomatik olarak işlemi gerçekleştirir. Ancak yapacağınız işlemde bu belirlenen miktar satışın altında bir seviyede ise o zaman alış emri için tabloya girilecek miktarı siz belirlersiniz. Son satış işleminin üstünde bir rakamla alış yapamazsınız.

Otomatik kripto para ticaret programı var mı?

Kripto para işlemlerinde sürekli ekran başında borsayı takip etmenize gerek kalmayacak pratik araçlar mevcut. Bir kripto parayı belirli bir tutara geldiğinde almak ya da satmak istiyorsanız emir vermeniz yeterli oluyor. Peki bu otomatik ticaret nasıl yapılıyor? İşte adım adım yapılması gerekenler…

● Kripto para alım satım emri vermek için hangi tutardan istediğinizi fiyat kısmında girin.

● Fiyat üzerinden kaç adet için işlem yapılacağını seçin.

● Yapmak istediğini işleme göre Al ya da Sat butonuna basın.

● Vermiş olduğunda otomatik kripto para al-sat işlemi ekranın alt kısmındaki “Açık Emirler” kısmında düşecek ve bu kısımdan isterseniz işlemi iptal edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir