Kripto para borsası Coinpass’e, İngiltere’den onay


Kripto para borsası Coinpass, İngiltere’de faaliyet için onay aldığını açıkladı. İngiltere’de yasal onayı alan Coinpass, bireysel ve kurumsal müşterilere kripto para alım satım hizmeti verebilecek.

İngiltere’de piyasa regülatörü konumundaki Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) 2020 yılının sonlarında yaptığı açıklamada kripto para şirketlerine ilişkin kayıt ve lisans sistemi oluşturmaya başladığını duyurmuştu. FCA, bu süreçte başvuran şirketleri inceleyerek ülkede kripto para alım satım faaliyetlerinde bulunabilmesine yönelik lisanslandırıyor. Bu kapsam CoinPass da onay sürecini tamamlyarak İngiltere’deki onaylanmış kripto varlık şirketleri arasına katılmış oldu.

Binance’ın İngiltere’de izin engeline takılmıştı

İngiltere’deki Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) geçtiğimiz aylarda resmi izinleri olmadıkları gerekçesiyle Binance’ın işlemlerini durdurma çağrısı yapmıştı. FCA aynı zamanda Binance internet sitesi ile ilgili bir uyarı yayımlayarak insanları kripto varlıklardan yüksek kazanç elde edebileceklerini öne süren reklamlara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir