Integrated Finance’e 2 milyon sterlin: Türk fon da yatırımcılar arasında

Finansal teknoloji firmaları ve fintech girişimleri altyapı sağlayıcısı Integrated Finance, 2 milyon sterlin yatırım aldığını duyurdu. Yatırımcılar arasında Türkiye’nin aktif yatırım fonlarından olan 500 İstanbul’un yanı sıra Octopus Ventures ve Superseed Ventures yer aldı.

Şirketin kurucularından Alistair Cotton, kurulduklarından bu yana şirketin hızla büyüdüklerini belirterek, “Müşterilerimizin yeni ürünler çıkarmalarını 3 kat hızlandırıyoruz, bu sayede kuruluşumuzdan beri müşteri sayımız 5 kat arttı. Integrated Finance olarak biz bankalar ve finansal hizmet sağlayıcılar ile fintechler arasındaki bağlantıyı kolaylaştırarak, fintechlerin hızlanmasını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

500 İstanbul ortaklarından Arın Özkula da Integrated Finance’in fintechler için çok önemli bir rol oynayacağını vurgulayarak, “Integrated Finance’in, İngiltere ve Avrupa’daki fintechlerin yanında, Türkiye’den de global pazarlara açılmak isteyen fintech girişimlerini ve finansal kuruluşları ciddi şekilde hızlandırabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Londra merkezli Integrated Finance, 2020 yılında kuruldu. Alistair Cotton, Daniel Cronin, Koray Argun ve Canay Özel tarafından kurulan şirketin teknoloji ekibi Türkiye’de bulunuyor. Şirket, sağladığı API bağlantıları sayesinde finansal kuruluşlara ve fintech girişimlerine, dünyanın önde gelen finans şirketleri ile aynı kabiliyetleri veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir