İngiliz fintech Revolut, kendi kripto tokenini çıkaracak

Dünya çapında 16 milyon müşterisi bulunan İngiltere merkezl fintech girişimi Revolut, kendi kripto token’ını çıkarmak için düğmeye bastı. Her geçen gün büyümeye devam eden küresel fintech ekosisteminin 33 milyar dolar değerlemeye ulaşan en önemli temsilcilerinden biri olan Revolut, piyasaya sürmeye hazırlandığı tokenin stablecoin özelliklerini taşıyacağı belirtildi. Coindesk’in ulaştığı kaynaklara göre, Revolut’un token için İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi’nin onayını bekliyor. Konu üzerine soruları henüz cevaplmayan şirket, eğer gerekli onayları alır ve bu girişimini sonuca ulaştırabilirse fintech ekosisteminde fark yaratan oyuncular arasındaki yerini alacak.

İngiliz şirketin kripto para sektörüne ilgisini doğrulayan gelişme geçtiğimiz günlerde yaşanmıştı. Revolut, ABD’nin Teksas eyaletinde bir WeWork üyeliğini Bitcoin ile ödeyeceğini duyurmuştu. Avrupa Birliği bankacılık lisansına sahip olan Revolut, Robinhood benzer şekilde firmalarla bireysel ana para piyasası alanında rekabet edebilmek adına bir ABD broker-dealer lisansı aldığını açıklamıştı.

Revolut, komisyonsuz hisse senedi ticaretine başlıyor

Revolut: 16 milyon kullanıcı ve aylık 150 milyon işlem adedi

Klarna ve Stripe gibi dünyanın sayılı fintech şirketlerinden biri olan Revolut, dijital bankacılık, ülkeler arası para transferi ve buy now pay later (BNPL) gibi çeşitli fintech hizmetleri sunuyor. Revolut, finansal teknoloji dünyasında SuperApp olarak adlandırılan birçok finansal ve bankacılık işlemini bir arada sunan fintech şirketleri arasında yer alıyor. 16 milyon aktif kullanıcıya hizmet veren Revolut, ayda 150 milyondan fazla işlem ile hizmet veriyor. Dijital platformlar sunan Revolut’un kullanıcıları için fiziksel kartları da bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir