Huobi analisti: Bitcoin aranıyor, Ethereum hazırlanıyor

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, Bitcoin’in Google arama trendlerinde Kasım 2020 seviyesine geldiğini söyledi. Süllü, Ethereum’da da yeni rekor denemelerinin olabileceğini kaydetti.

Süllü, kripto para piyasası gündemine ilişkin değerlendirmesinde, “Bitcoin haftalık kapanışını 60.000 bin doların üzerinde kapatmaya hazırlanırken, Google trends aramalarında ‘Bitcoin Al’ aratmalarının yeniden Kasım 2020 düzeyine geldiği görülüyor. Kasım 2020 Bitcoin’in kırılma ayıdır ve 13.000$ seviyesinden 67.000$ seviyesine uzanan trendin de başlangıcıdır” ifadelerini kullandı.

Algı ve ilginin giderek arttığı Bitcoin’de volatilitenin de düştüğünü kaydeden Süllü, “Bu nedenle Bitcoin rallisinden önce altcoinler harekete daha hazır gözüküyor. Ripple, Kongre’ye seslenişle resti çekti ve stablecoinleri düzenlemek yerine genel bir kripto para düzenlemesi çıkarma talebi ile seslendi. Ripple’ın SEC ile olan mahkemesi henüz sona ermese de diğer coğrafyalarda iş birliklerini geliştiriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Süllü, Goldman Sachs’ın Ethereum’da enflasyon koşulları sağlaması durumunda yüzde 80’lik artış beklediğinin unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, “Ethereum’un domine ettiği DeFi dünyasında kilitlenen coinlerin değeri 274 milyar dolara ulaştı. Ethereum için devam eden uygun koşullarda teknik görünümü de bizlere 4300 dolar seviyesini destek haline getirdiği ve burada tutunması halinde 4700 dolar seviyesi ile yeni rekor denemelerinde olabileceğini gösteriyor. Bitcoin’de ise yükselen kanal hareketi devam etse de volatilitenin düşüyor oluşu, hareket kabiliyetini biraz kısıtlayabilir” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir