Global Blue, Yocuda’da büyük ortak oldu

Global Blue, dijital alışveriş fişi alanındaki lider sağlayıcı Yocuda’daki hisse payını yüzde 56’ya çıkardı. Global Blue Ventures aracılığıyla yapılan yatırım, Global Blue’nun bünyesinde sunduğu perakende teknoloji hizmetlerinin kapsamını genişletmesini sağlayacak. Bilindiği üzere Global Blue, performanslarını yükseltmeleri için perakende şirketlerine güç kazandıran çok kanallı stratejik iş ortağı olmayı hedefliyor. Yocuda’daki yatırımların kapsamının genişletilmesi Global Blue’yu bu hedefine bir adım daha yaklaştıracak.

Global Blue, Yocuda’daki ilk hisselerini 2019 Ekim’inde satın almıştı. 2021 Eylül’ünde ise ikinci bir yatırım ve sermaye artışı hamlesiyle Yocuda’da sahip olduğu hisse payını arttırmış oldu.

Global Blue, çok kanallı genişleme hedefini desteklemek istiyor

Yocuda’daki hisse yatırımı, Global Blue’nun yatırımlara veya sınıfının en iyisi perakende teknolojisi inovasyonları sunan üçüncü taraflarla iş ortaklıklarına odaklanmak üzere kurduğu Global Blue Ventures tarafından gerçekleştirildi.

Global Blue, Yocuda’daki çoğunluk hisseleri sayesinde çözüm portföyünü zenginleştirerek değişen ihtiyaçlara uygun çok kanallı çözümleri mevcut müşterilerine sunabilecek. Global Blue’nun dünya çapındaki altyapısı ve satış noktası ağı ise Yocuda’nın Avrupa ve Asya’da hızla genişlemesini kolaylaştıracak.

Yaklaşan satış sinerjilerinin yanı sıra, yeni teknolojik gelişmeler yeni iş geliştirme ve çapraz satış fırsatları da sunan güçlü bir yeni ürün hattının oluşturulmasına olanak tanıyacak.

Seyhun: Pazara daha değerli inovasyonlar sunacağız

Global Blue Türkiye Genel Müdürü Selim Seyhun konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Global Blue olarak biz teknolojiye çok önem veriyoruz. Bu doğrultuda perakende teknoloji hizmetlerinin kapsamını genişletmek için bakış açımızı sürekli geliştiriyoruz. Dolayısıyla vergi iadesi ve dinamik kur seçimi ürünlerimize ek olarak, hızlı büyüyen çok kanallı ve perakende sektöründe farklılıklar yaratabilecek, sınıflarının en iyisi olan teknoloji şirketlerini belirleyip yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Pazara daha değerli inovasyonlar sunarak, perakende firmalarının performanslarına katkıda bulunabilmek ve üye firmalarımızı güçlendiren bir iş ortağı olmak en ana hedefimiz”.

Global Blue SVP Strateji ve Ürünlerden Sorumlu Başkanı Tomas Mostany konuyla ilgili şu bilgileri aktardı:

“Yocuda’yı perakende teknolojisi ağımıza kattığımız için çok mutluyuz. Asıl çözümlerimizi tamamlayan projelerimiz ve ürünlerimiz herkesin malumu. Birlikte çalışmayı dört gözle beklediğimiz Yocuda sayesinde de pazara daha değerli inovasyonlar sunacağız, performansları yükseltmek için çok kanallı stratejik teknolojiler ve ödeme çözümleri sunarak firmaları güçlendiren bir iş ortağı olma hedefimizi de sürdüreceğiz.”

Yocuda Genel Müdürü Edward Drax ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Global Blue ile kurduğumuz iş ortaklığının kapsamını genişlettiğimiz için çok mutluyuz. Global Blue’nun portfolyosundaki perakende şirketleri, kişiler ve kaynaklar, Yocuda’nın küresel arenada büyümesini ve ürün yol haritasını hızlandırmasını sağlayacak. İki şirketin çözümleri arasındaki sinerji, perakende şirketlerine aradıkları teknolojilerin daha fazlasını tek bir sağlayıcıdan sunma fırsatı sağlayacak. Yeni ve mevcut pazarlarda Global Blue ile birlikte çalışmayı ve perakende şirketlerine ve müşterilerine daha gelişmiş ve faydalı ürünler sağlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Yocuda, mağazada satış yapan perakende şirketlerinin gittikçe değişen ihtiyaçlarını karşılıyor

Yocuda’nın inovasyonları, perakende sektörünün müşterilerini anlamasını sağlıyor. Şirketlerin, satış sonrasında müşterilerle etkileşim kurabilme taleplerini karşılıyor. Yocuda’nın sunduğu çözümler sayesinde perakende şirketleri, kişisel tercihlere ve satın alınan ürünlere dayanarak içerik bakımından zengin ve kişiselleştirilmiş dijital alışveriş fişlerini müşterilerine gönderiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir