Tron, Bitcoin ve Ether’i uçurmak için BitGo ile bir araya geldi.

Tron, Bitcoin ve Ether’i uçurmak için BitGo ile bir araya geldi.

U. Today ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, en büyük iki kripto para biriminin sentetik versiyonları olan Wrapped Bitcoin (wbtc) ve Wrapped Ethereum (weth), Tron blockchain’de piyasaya sürüldü.

Bu, önde gelen dijital varlık şirketi BitGo sayesinde mümkün oldu.

Sentetik kripto para birimlerinin yükselişi wbtc, gerçek McCoy olan Bitcoin’e 1:1 oranında bağlanır, ancak Erc20 standardı ile uyumlu iken Ethereum blockchain tarafından desteklenmektedir.

Başlangıçta Ocak 2019’da başlatılan wBTC başlangıçta çok az dikkat çekti. Bununla birlikte, geçen yıl, tokenin büyümesi mantarlaştı ve bitcoin’i gelişen merkezi olmayan finans ekonomisinin bir parçası haline getirdi. Defı Pulse’a göre, wbtc’de kilitlenen toplam değer 3.85 milyar dolara ulaştı.

wbtc’ye benzer şekilde, wETH de bir ERC20 belirtecidir.  Ethereum blockchain’in yerel varlığı olan Ethereum (ETH), yukarıda belirtilen standart tanıtılmadan önce oluşturuldu.

BitGo, bu varlıkların her ikisi için de tek bir bekçi olarak hareket eder ve bu da kaçınılmaz olarak merkezileşme endişelerine yol açar.

Tron’un pivotu tanımlamak için Tron CEO’su Justin Sun, bu iki belirtecin piyasaya sürülmesinin projesi için “yeni bir dönemin başlangıcı” olduğunu iddia ediyor:

BitGo ile çiçek açan ittifakımız nihayet WBTC ve WETH gibi çapraz zincir çözümlerini hayata geçirdi.

Ethereum Defi’ye hakim olmaya devam ederken, Tron Just Swap, JustLink ve diğer uygulamalarla da bu sektörde önemli adımlar atıyor:

Bu ortaklık, JustLink, JustSwap ve TRON’UN büyüyen Defı hizmetleri paketi ile, kullanıcılarımızın en sevdikleri kripto para birimlerine yenilikçi finansal mekanizmalar ve yüksek likidite ile erişmeleri için bir ekosistem geliştirmeye devam edeceğiz. Kullanıcılarımıza yüksek gaz ücretleri olmadan BTC/ETH‘NİN avantajlarını sunmayı hayal ettik ve bugün bu bir gerçek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*