Tether’in Piyasa Değeri 40 Milyar Doları Aştı

En büyük stablecoin olan Tether’in (Usd) piyasa değeri, iki aydan daha kısa bir süre önce 30 milyar dolara ulaştıktan sonra 40 milyar doları aştı.

Bitcoin ve Ethereum arkasında, Tether dördüncü en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Usd şimdi Paypal’a ait e-ticaret şirketi eBay’in piyasa değeri ile eşleşti ve New York Mellon Corporation’ın bankasını aşmaya yakın.

Circle’ın en büyük ikinci stablecoin olan USD Coin (USDC) da son zamanlarda 10 milyar dolara ulaştı.

Tether’in piyasa değeri bir yıl önce sadece 4.6 milyar dolardı.

Tether sık sık “yazıcı” ile piyasayı ilerletmek için asılsız suçlamalarla karşı karşıya kalırken, Usdt’ye olan talep aslında farklı kripto para birimleri satın almak veya kazançlarını bekletmek için stablecoins kullanan kullanıcılardan geliyor.

USDt, günlük işlem hacmine göre en büyük kripto para birimi ve Bitcoin ikinci sırada yer almaktadır (sırasıyla 86 milyar dolar ve 57 milyar dolar).

Tether, tezgah üstü (OTC) ticaret masalarını seçen derin cepli alıcılar arasında da popüler.

OTC platformları, Eylül 2017’ten bu yana kripto para birimi ticaretinin yasaklandığı Çin’de önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, Asya Tether için en büyük pazar olmaya devam ediyor.

Tether’e bağlı borsa bitfinex’in ana şirketi ıf ındex, bir ay önce New York Başsavcısı Letitia James ile bir uzlaşma anlaşması imzaladı. Anlaşma, stablecoin ihraççısının sert düzenlemeleriyle bilinen bir eyalette faaliyet göstermesini yasakladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*