SEC’in İnceleme Bölümü, Kripto para birimlerini 2021 için önceliklerinden biri olarak adlandırıyor

SEC’in İnceleme Bölümü, en önemli öncelikleri listesinin başına kripto paraları koydu.

Dijital varlıklar, Menkul Kıymetler ve borsa Komisyonu’nun 2021 için İnceleme Bölümü tarafından belirlenen öncelikler listesine dahil edildi.

Piyasa katılımcılarının yatırımcıların yararına hareket etmesini ve ajansın kurallarına uymasını sağlamak için çalışacağını belirtti:

Dijital varlık yapan piyasa katılımcıları üzerinde yapılan incelemeler, ister yatırımları yatırımcıların yararına temsilcileri’ dış ticaret faaliyetleri; Portföy Yönetimi ve ticaret uygulamaları; müşteri fonlarının güvenliği ve varlıklar; fiyatlandırma ve değerleme; uyum programları ve denetimlerin etkinliği; ve gözetimi şunlardır: değerlendirmeye devam edecek.

Bu yılki öncelikler listesi, güvene dayalı görev uyumuna odaklanmanın yanı sıra iklim değişikliği ve kara para aklamayla mücadele etmeyi de içeriyor.

Muhafız değişimi
Geçen hafta, bölüm, özellikle çatalları ve airdropları vurgulayan dijital varlıklarla ilgili faaliyetler hakkında bir risk uyarısı yayınladı.

Yatırımcıları korumak için önemli olduğunu, teşvik yenilik ve zorlanarak kuralları arasında dengeleme konusunda Amerika Başkanı Joe Biden, SEC Başkanı adayı, Gary Gensler, Salı günü yapılan  mülakat sırasında “değişim için bir katalizör” olarak nitelendirdi, aynı zamanda kripto paralardan da söz etti.

Massachusetts Institute of technology’de blockchain ve kripto üzerine bir ders veren gensler’in, bitcoin borsada işlem gören fonun (ETF) onaylanması gibi endüstride olumlu değişiklikler yapması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*