PayPal, Kripto para birimi Şirketi Taxbit’e Yatırım Yapıyor.

paypal-taxbit-bitcoin-investment

PayPal, Kripto para birimi Vergi yazılım Şirketi Taxbit‘e Yatırım Yapıyor.

Bitcoin‘in bir kez daha ortaya çıkmasıyla birlikte, birçok kişi PayPal ve Square‘in dijital para birimini benimsemesi nedeniyle, PayPal Ventures bugün taxbit kripto para birimi vergi yazılımına yatırım yaptı. PayPal Ventures, Paypal’ın stratejik ilgi alanlarına yatırım yapan Paypal’ın risk sermayesi koludur.

Şirket, taxbit yazılımının, kripto para birimi borsalarına ve tüccarlara ek olarak binlerce günlük dijital para birimi kullanıcısı tarafından kullanıldığını söyledi. Diğer dijital para birimi izleme ve raporlama özelliklerinin yanı sıra, yazılım işletmelerin yıllık vergi beyannamelerini tamamlamak için bu IRS formuna ihtiyaç duyan satıcılara, satıcılara ve diğer kuruluşlara bilgiler vermelerini sağlar.

Şirket, bu yatırımı ek personelle işini genişletmek ve uluslararası alanda büyümek için kullanmayı planlıyor. Taxbit’in kurucusu ve CEO’su Austin Woodward bir röportajda “uluslararası olmak bulmacanın büyük bir parçası” dedi.

TaxBit ayrıca, popüler kripto para birimi değişiminin yatırım bölümü olan Coinbase Ventures’tan ve dijital para birimi girişimlerine yatırım yapmaya odaklanan ve kurucuları Facebook’un lansmanında rol oynayan özel bir yatırım firması olan mevcut yatırımcı Winklevoss Capital‘den ek fon aldı.

“Kripto para birimi alanını ilerletmemize yardımcı oldukları için müşterilerimize, ortaklarımıza ve yatırımcılarımıza teşekkür etmek istiyoruz. Bu yatırım, kripto para birimi vergi teknolojisinin en yenilikçi ve güvenilir sağlayıcısı olma hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacaktır.”

Austin Woodward, TAXBİT’İN CEO’su ve kurucusu ve Yeminli Mali Müşavir
Salt Lake City merkezli TaxBit, vergi uyumunun düzenleyici engelini otomatikleştirerek kripto para biriminin yaygın olarak benimsenmesini sağlamak için Cpa’lar, vergi avukatları ve yazılım geliştiricileri tarafından kuruldu. Yeni fon miktarı TaxBit veya yatırımcıları tarafından açıklanmadı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*