Fury Combo (COMBO) ve ArmorFi (ARMOR) DeF Saldırıya Uğradı, 15 milyon Dolar Kaybetti

Fury Combo (COMBO), kullanıcıların likidite sağlama ve merkezi olmayan değişim için birden fazla araç kullanmasına izin veren Lego benzeri yapılar olan “kombinasyonlar” oluşturmaya odaklanan ayrılmaz bir Ethereum tabanlı Defı ürünüdür. Bugün, 14.000.000 $ içinden boşaltıldı.

Sahte Aavev2 Furucombo’nun likiditesini çaldı

Bugün, sabahın erken saatlerinde FuruCombo (COMBO), kullanıcılarına ekosisteminin parçalarından birinin tehlikeye girdiğini bildirdi. Etkilenen tüm öğeler derhal yetkilendirildi ve FuruCombo müşterilerine jetonlarını taşımalarını söyledi.

Ekip daha sonra 15 milyon dolarlık çeşitli varlıklara erişilemediğini itiraf etti, Bu yüzden FuruCombo “azaltma planını” açıklayacak.”Bazı kullanıcılar Twitter yorumlarına göre yüz binlerce dolar kaybetti.

Defis’e yönelik saldırılarla ilgili parlak incelemeleriyle tanınan Cryptocurrency araştırmacısı Igor Igamberdiev, bir saldırganın impersonator sözleşmesini AaveV2 protokolünün yeni bir uygulaması olarak ele almak için FuruCombo (COMBO) araçları yaptığını bildirdi.

Igamberdiev’e göre, hackerlar saldırı sırasında 21 milyon dolardan fazla olan 14 varlıkları için fon kaçırdı.

“Sosyal mühendislik” e dikkat edin”

İki hafta önce, Şubat ayında. 13, 2021, CREAM Defi’nin projesi Iron Bank, beş protokolü etkileyen bir flaş kredi saldırısı nedeniyle 37.500.000 dolardan fazla kaybetti.

Aynı zamanda, çok amaçlı bir tanımlama protokolü olan Armor flat (ARMOR), alışılmadık bir tasarıma sahip bir saldırı bildirdi. Resmi açıklamasına göre, hackerlar Zırhın fonlarını çalmak için “sosyal mühendislik” yöntemini kullandılar.

Bir saldırgan Discord’da etkili bir OTC yatırımcısını taklit etti. İşlemleri aceleyle kapatmak için ArmorFi ekibinin iki üyesine ulaştı. “Geliştirici olmayan” ekip üyelerinden biri emanet olarak seçildi. Saldırganlar daha sonra ihmalini ortaya çıkaran kesin işlemlerin sahte kanıtlarını gönderdi:

“İşlemleri doğrulamak için temel OpSec izlemedi.”

Sonuç olarak, 600’den fazla kişi dolandırıcıların ceplerine girdi. Bu arada, Kripto Twitter’daki bazı yorumcular “halıyı çekmekten” şüpheleniyorlar.”Analist Talha Zafar, Armorfi’nin bir simge ya da özel bir satış hazırlamadığını fark etti, bu yüzden büyük ölçekli OTC anlaşmalarıyla ilgili tüm hikaye ona “komik” görünüyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*