Ethereum DeFi protokolü, lansmanından sonraki 12 saat içinde 1 milyar dolar mevduat kazandı

Yaz aylarında Ethereum yatırımcılarını yakalayan "maymun" zihniyetinin geri döndüğü anlaşılıyor.

Dün akşam başlatılan bir protokol, lansmanından sonraki 12 saat içinde 1 milyar dolar değerinde mevduat topladı ve bu da onu şimdiye kadarki en hızlı büyüyen “para oyunu” haline getirdi. Bazı bağlamlarda, en iyi bilinen verim çiftliği deneyi olarak kabul edilen Yam Finance, lansmanından sonraki iki gün içinde yaklaşık 400 milyon dolar değerinde mevduat topladı.

Mithril Cash'in lansmanı, verim çiftçilerinden büyük ilgi görüyor.

CryptoSlate son birkaç hafta içinde kapsamlı bir şekilde ele alındığından, son haftalardaki merkezi olmayan finansmandaki en büyük trendlerden biri algoritmik stablecoins’dir.

USDC gibi madeni paraların dolar rezervleri tarafından desteklendiği yerlerde, her madeni parayı teminat altına almadan aynı istikrarı elde etmek isteyen yeni projeler ortaya çıktı. Bu genellikle “tahvil” adı verilen bir kupon ve ikincil madeni para sistemi ile yapılır; bu, madalyonun Fiyatı 1 $ ‘ In üzerinde olduğunda sahiplerine enflasyon/rebasing hakkı verir.

Bunu yapan bir proje temel nakit (BAC) olarak bilinir. Three Arrows Capital ve diğer fonların madeni para ticaretine dahil olduğu bir aylık ömrü boyunca yatırımcılardan büyük ilgi gördü.

Basis Cash gibi projeler etrafında çok fazla yutturmaca ile, bazıları bunu çatallamaya çalıştı.

Mithril ve Defı protokol kreminin arkasındaki ekip, Mithril Cash’i başlattıklarında dün bunu yaptı.

Twitter’da az sayıda kişi projenin başlangıcından bahsederken, sözleşmeler beş dakika içinde 100 milyon dolardan fazla mevduat, iki saat içinde 400 milyon dolar, daha sonra 12 saatten daha kısa bir sürede 1 milyar dolardan fazla para kazandı.

Bu, Mithril Cash’in sözleşmelerinin yaz aylarında Yam’a benzer şekilde denetlenmemiş olmasına benzer geliyor.

 

Lansmana bu kadar ilgi duyulmasının nedeni, kullanıcıların stablecoins, diğer algo stablecoins ve Sushiswap’s SUSHİ, Yearn gibi DeFi paraları yatırabilmeleridir. finans YFI, Aave, Chainlink ve daha birçok ücretsiz Mithril nakit kazanmak için.

Bu çiftliğin sunduğu getiriler yıllık yüzde yüz olarak tahmin ediliyor ve bu da onları cüzdanlarında yatan stablecoins veya DeFi coins ile yatırımcılar için son derece cazip hale getiriyor.

Lansmanın ikinci dereceden etkileri

Bu lansman, Defı ekosisteminin birçok yerinde güçlü bir etkiye sahipti. İşte ikinci dereceden etkilerin kısa bir listesi:

  • Yatırımcılar stablecoins’lerini en yüksek getirili stablecoins ile değiştirmeye çalıştıkça Curve hacimleri arttı.
    Synthetix USD (sUSD) mevduatlarında aave’ye sunulan getiriler, susd fiyatı 1.06 $ ‘ a yükseldikçe yüzde 105’e yükseldi.
  • Cream on governance belirteçleri tarafından sunulan getiriler yılda yüzde yüzlerce arttı.
  • DeFi paraları daha yüksek ateş ediyor, aave, COMP, SUSHİ ve diğer üst paralar birçok hafta içinde ilk kez güçlü kazançlar yayınlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*