Dünya çapında Kripto yatırımcısı 106 milyona ulaştı.

Dünya çapında toplam cryptocurrency kullanıcı sayısı, bir rapora göre 106 milyona yükseldi Ocak 2021’de 100 milyon markayı aştı ve Mayıs 2020’de 66 milyondan yükseldi. Kripto kullanıcı büyümesini hesaplamak için, crypto.com bitcoin ve Ethereum’un büyümesini haritalamak için diğer bazı karmaşık parametrelerle birlikte borsalardan gelen zincir içi veriler kullanılır. Elde edilen veriler daha sonra dünya çapında kullanıcı büyüme eğilimlerini izlemek için kullanıldı.

Söz konusu rapor, en güçlü kullanıcı büyümesinin Haziran 2020, Ağustos 2020 ve Ocak 2021’de geldiğini ve kullanıcı büyüme oranının Bitcoin fiyat artışıyla ilişkili olduğunu buldu. Bitcoin ve eter büyümesinin derin analizi, Ağustos 2020’in benimsenmesinin çoğunun defı popülaritesinden geldiğini gösterdi. Bitcoin’in yükselen fiyatı ve sürekli kurum alımları Microstrategy’yi görürken, PayPal ve Grayscale milyarlarca dolarlık Bitcoin satın aldı.

Bitcoin Ethereum ve Defi’nin fiyat artışı önemli ölçüde benimsenmesine yol açtı
Araştırma raporu, kullanıcı büyümesinin, Bitcoin, Ethereum ve Defı piyasalarının yükselen fiyatı ile birlikte piyasa yutturmaca ile doğru orantılı olduğunu buldu. Özellikle Ocak ayında, her iki üst kripto para biriminde de maksimum kullanıcı akını görüldü. Bitcoin’in kullanıcı payı yaklaşık %31 artarak 71 milyona, Ethereum ise %13 artarak 14 milyona ulaştı.

Bitcoin ve Ethereum ve bunun üzerine firma, OTC masa kullanıcılarının yanı sıra zincir dışı yerleşimleri de içermiyordu. Bu nedenle, gerçek kullanıcı sayısı öngörülen rapordan önemli ölçüde daha fazla olabilir.

Son 6 ay içinde neredeyse iki katına çıkan kullanıcı büyümesindeki patlama, bitcoin’in Ekim ayının sonuna doğru başlayan fiyat artışıyla senkronize. Ayrıca, 40 milyar dolarlık bir endüstriye dönüşen Defı, Ethereum’un benimsenmesine yardımcı oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*