Bitcoin Sahibi Senatör Neden Elon Musk’un Wyoming’e Taşınmasını İstiyor?

lummes-elon-musk

8 Şubat’ta Tesla, SEC’İN yaptığı açıklamada, şirketin Ocak ayında bitcoin’e (BTC) 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını ve “yakın gelecekte ürünlerimiz için bir ödeme şekli olarak bitcoin’i kabul etmeye başlamayı ” hedeflediğini açıkladı.”

Kısa bir süre sonra Senatör Cynthia Lummis (R., Wyo.) Tesla CEO’su Elon Musk’a, devletin “ABD’deki dijital varlıklar için en iyi yasalara sahip olduğunu” söyleyerek Wyoming’e taşınmaya davet eden bir davetiye tweetledi.”

Lummis, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda” o harika bir yenilikçi ve Wyoming inovasyon için mükemmel bir devlet ” dedi. “İşlerini bulmak için Bitcoin’in faydalarını anlayan insanlar için bir yerimiz olduğundan emin olmak istiyoruz.”

Lummis, wyoming’in düşük vergi yüküne – devlet geliri veya kurumlar vergisi – satış noktaları olarak işaret etti. Ayrıca, devletin kripto para birimlerine diğer devletlerden daha açık olduğunu söyledi.

Lummis,” özellikle iş yapmak ve bitcoin’de mevduat tutmak için oluşturulan özel mevduat finansal kurumlarımız var ve hatta bir mahkeme Mahkemesi oluşturmak için yasalar çıkardık-bu, ülkenin geri kalanı için içtihat hukuku oluşturmak için bir yol olacak. “Biz yenilikçi olduğumuzu düşünüyoruz.”

Şu ana kadar Senatör Musk‘tan haber alamadı.

Lummis,” onunla diyalog kurmak için ölüyorum ” dedi.

Musk geçen yıl teksas’a taşındığını açıkladı.

Lummis, bitcoin’e sahip olduğu bilinen ilk Senatör ve Yahoo Finance’e satmayı planlamadığını söyledi. Ocak ayında göreve gelen yeni Senatör, Senato Bankacılık Komitesinin bir parçası ve kripto para birimlerini önceliklerinden biri haline getireceğini söyledi.

Lummis,” bunu mahvetmemizi istemiyorum, çünkü geleceğe giden günlük Amerikalılar için bir değer deposu olma açısından çok yararlı olduğunu görüyorum ” dedi. “Alışkın olan hükümeti görmekten nefret ediyorum – çünkü bir fiat para birimi var-düzenlemeye, bitcoin’i meydana getiren ve onu beslemeye devam eden yenilikçilerden daha iyi bir düzenleyici olacağını hissediyorum.” dedi.

Lummis, senatörleri gelecekteki düzenlemeleri göz önünde bulundurarak bitcoin hakkında eğitmek amacıyla dijital varlıklara ve gelişmekte olan finansal teknolojilere odaklanmak için bir finansal inovasyon grubu başlatıyor.

“ABD Senatosu’ndaki politika yapıcılar tarafından bitcoin hakkında çok az şey biliniyor. Lummis,” ABD dolarını aşırı harcama yaparak, tahakkuk ettiğimiz borçlardan herhangi birini emekli etme planımız olmadan aşağılamaya devam ederken ne kadar önemli olacağına dair bir takdir olduğunu düşünmüyorum ” dedi.

Sec Başkanı için Başkan Joe Biden adayı Gary Gensler, kripto dünyasına çok aşinadır. MIT’de kripto para birimleri üzerine bir ders verdi ve konuyla ilgili Kongre’den önce ifade verdi. Potansiyeli kabul ettiğini söyledi.

Önümüzde ki günlerde Btc ve altcoinler için daha güzel günler gözüküyor. Herkese bol kazançlar ve sıfır kayıplar dilerim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*