Anchorage, OCC Onaylı ilk ulusal Kripto Bankası oldu

Anchorage, OCC Onaylı ilk ulusal Kripto Bankası oldu

Crypto custodian Anchorage, ABD’deki ilk ulusal “dijital varlık Bankası ” haline getiren ABD para birimi kontrol Ofisi (OCC) tarafından ulusal güven tüzüğünün koşullu onayını aldı.

Dijital varlıkların korunması, yönetimi ve ticareti, büyük finansal kurumlar için düzenleyici engellerdi – ancak bu engeller yavaş yavaş kaldırılıyor. Bankaları güvende tutmakla suçlanan Hazine Bakanlığı’nın bir parçası olan OCC, aynı zamanda rekabetçi, şimdi bankaların kripto depolamasına, blockchain ağlarına katılmasına ve teknolojiyi kullanarak ödeme sağlayıcıları haline gelmesine zemin hazırlayan üç yorumlayıcı mektup yayınladı.

Banka Düzenleyicisi yaptığı açıklamada,” bu tüzüğün verilmesinde OCC, tüm tüzük uygulamalarına uygulanan aynı titiz Gözden geçirme ve standartları uyguladı ” dedi. “Bu başvuranı federal bankacılık sistemine getirerek, banka ve endüstri OCC’NİN kapsamlı denetim uzmanlığından ve uzmanlığından yararlanacaktır.”

“Biz bir ulusal bankayız. Anchorage Başkanı Diogo Mónica bir röportajda “tek fark, iş kolumuz, diğer varlıklara karşı kripto varlıkları yapıyoruz” dedi. “Federal olarak kiralanan bir bankaya sahip olmanın yararı, tüm devlet yasalarını önlemesidir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bankalar için en eski düzenleyici tarafından düzenlenmenin netliği … çok net bir mesaj gönderiyor.”

Çarşamba günü erken saatlerde halka açık bir etkinlikte konuşan OCC şefi Brian Brooks, bankaların ve finansal hizmetlerin daha geniş bir şekilde blockchain tabanlı olmaya geçeceğine olan inancını dile getirdi.

Brooks,” bence gerekli olan şey, bir fiat para biriminin değerini yansıtan stablecoins tutabilen kripto bankalarının yaratılmasıdır, ancak bu yerel varlığı değiştirmez ve burada gerçek kripto para birimlerine sahip olmanız gerekir. “Fiat sonuçta geçmişte eski bir şey olacak.”

Başvuru süreci
Anchorage’ın güven şirketi birimi ilk olarak geçen Kasım ayında OCC’DEN ulusal bir tüzük için başvurdu ve Kraken ve Avanti’ye kripto-yerli bankalar olarak katıldı, ancak son ikisi Wyoming Eyalet yasalarına göre düzenlenen özel amaçlı depo kurumları. Diğer kripto girişimleri BitPay ve Paxos da OCC aracılığıyla federal tüzükler için başvurdu.

Yeni banka, geçen yazdan bu yana düzenleyiciyi yöneten para birimi denetçisi Brian Brooks’un himayesinde başlatılıyor. Bu, kripto endüstrisini geleneksel bankacılık dünyasına daha da yaklaştırmak için çok aylık çabaların ana taşıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*