Galatasaray NFT nedir? Galatasaray NFT nasıl satın alınır?

Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye’nin ilk NFT Koleksiyonu projesini hayata geçirmek adına global markalarla iş birliğine gitti. Galatasaray NFT koleksiyonu, Shirtum ve blockchain teknolojisi ile sporu bir araya getiren Capital Block iş birliği ile piyasaya arz edilecek.

Koleksiyon, Türkiye’deki ilk spor kulübü NFT koleksiyonu olma özelliği taşıyor. Dünyada da kulübünün kurucusu adına çıkarılan ilk NFT koleksiyonu olacak.

Galatasaray NFT koleksiyonu satın alma detayları

Her NFT arzının Galatasaray ve Shirtum’un web sitelerinde özel bir açılış sayfası olacak.

Taraftarlar, NFT’nin resmine tıkladığında Shirtum platformundaki Galatasaray açılış sayfasına yönlendirilecek ve burada NFT’yi kredi veya banka kartı ile satın alarak, hem bir tarihi anın sahibi olacaklar hem de kulüplerine katkıda bulunacak.

İlk bölümü 1 Ekim’de arz edilecek olan ve Legendary, Mythical ve Iconic bölümlerinden oluşacak olan Ali Sami Yen NFT Koleksiyonunda, her NFT’nin arkasında ilgili görsel içeriği olacak ve bölüme bağlı olarak görsel içerikleri farklılaşacak.

Kategorilerin her biri, NFT’nin nadirliğine bağlı olarak farklı değerlere sahip olacak.

1 Ekim tarihinde ilk bölümü arz edilecek ilk NFT koleksiyonunu diğer iki bölümü 8 ve 15 Ekim tarihlerinde arz edilecek

Ali Sami Yen Koleksiyonuna dahil NFT’lerin arz tarihleri ise şöyle:

Legendary: 1 Ekim 2021
Mythical: 8 Ekim 2021
Iconic: 15 Ekim 2021

Fan Token piyasasında da ilkti

Böylece proje hayata geçtiğinde Galatasaray NFT dünyasına ilk adım atan kulüp olmuş olacak. Dünya kulüplerinin yeni trendleri arasında görülen taraftar tokenlarına da Türkiye’den ilk katılımı Galatasaray yapmıştı.

Galatasaray’ın ardından Göztepe, Karşıyaka, Eskişehirspor, İstanbul Başakşehir, Denizlispor, Bursaspor, Trabzonspor ve Altay’da fan tokenlarını çıkarmıştı.

Üç büyüklerden ise Fenerbahçe fan token dünyasına güçlü bir giriş yapmıştı. Kripto para borsası Paribu ile işbirliği içerisinde tokenını çıkartırken, ilk işlem gününde güçlü bir talep gelmiş hatta sistemler kilitlenmişti.

Beşiktaş ise fan token için bazı kripto para firmalarıyla görüşmelerini sürdürüyor. Bu konuda taraftarından yoğun baskı gören kulübün kısa sürede adım atması bekleniyor.

NFT Nedir?

NFT, kripto para teknolojilerini kullanarak 2015 yılında ortaya çıkan ve dünyada giderek popüler hale gelen Non-Fungible Tokens, yani takas edilemez jetonlar anlamına geliyor. Dijital sanat eserlerini ve koleksiyon ürünlerini tescil edilebilir ve satılabilir varlıklar haline getiren NFT, blok zinciri teknolojisiyle kayıt altında tutulan dijital sertifikalar olarak kullanılıyorlar.

Beşiktaş Token ne zaman çıkacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir