Finartz, fintech üretim merkezi olma yolunda

Finartz, yeni markaları ile bir fintech fabrikasına dönüşmeyi hedefliyor.

2021 yılında Deloitte tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen fintech şirketi seçilen Finartz, yeni nesil finansal teknolojiler üreten bir olmayı planlıyor.

Güvenli ödeme çözümleri ile globalde de faaliyet gösteren şirket, yeni fintech ürünlerini Secureartz, Payartz ve FinartzConnect markaları ile pazara sunacak.

Türkiye’nin en büyük fintech fabrikası olmaya hazırlandıklarını ifade eden Finartz CEO’su Cihan Demir, “ Bu anlamda da ürün ve servislerimizi uzmanlık alanlarına göre ayırarak farklı dikeylere çıkıyoruz. Bu ürün aileleri arasına şu an AR-GE sürecinde olduğumuz yeni çözümleri de ekleyerek ilerlemeye devam ediyoruz. Özellikle Payartz tarafında e-para ve ödeme kuruluşu olmak isteyen şirketler için veya halihazırda bu lisanslara sahip şirketler için sektör standartlarında uçtan uca yazılım altyapıları sunuyoruz. Sandbox’lar (Düzenleyici deney alanı) ile bu ürünleri bütün yazılım geliştiricilerin kullanımına kısa sürede açıyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin dev markaları ile çalışıyor

Finartz, 2016 yılında bir yazılım ajansı olarak Cihan Demir, Hüseyin Ergün ve Bora Gönül tarafından kuruldu. Şirketin 100’den fazla çalışanı bulunuyor. Çalıltığı firmalar arasında ise BKM, TROY, N11, GittiGidiyor, Trendyol, Getir gibi Türkiye’nin önemli markaları yer alıyor.

Finartz, 2016 yılında bir yazılım ajansı olarak yola çıktı. İlerleyen süreçlerde ise yeni çözümlerle büyüyen Finartz, Cihan Demir, Hüseyin Ergün ve Bora Gönül tarafından kuruldu. Finartz, şu an için 100 kişiden fazla mühendis ekibine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir