Fenomen yatırımcı Mr. Goxx, hayatını kaybetti

Kripto para piyasasının fenomen yatırımcısı hamster Mr. Goxx’dan hayranlarını üzen bir haber geldi. Yatırımlardan elde ettiği kârı Warren Buffet’ı sollayan ve Elon Musk’ın hayranı olduğu Mr. Goxx, yaşamını yitirdi.

Mr. Goxx, özel kafesi sayesinde yaptığı alım-satım işlemleriyle şöhrete kavuşmuştu. Mr. Goxx’un son işlemi ise 20 Kasım’da yaptığı 3 bin 229 Tron (TRX) satışı oldu.

Fenomen yatırımcının kimliği bilinmeyen sahibi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili tüylü dostumuzu kaybettiğimizi büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Seni özleyeceğiz. Anın blok zincirinde (blockchain) sonsuza kadar yaşayacak” ifadelerini kullandı.

Dijital varlık ticaretine 12 Haziran’da başlayan ve Twitch yayınlarıyla kayda değer bir takipçi kitlesi edinen hamster, kripto para dünyasına girişini “Goxx Kutusu” adlı özel kafesine borçluydu. Sevimli hayvan, özel bir mekanizmanın bulunduğu kafeste ilk olarak kripto para çarkında koşuyordu.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, “Bu hamsterın manyak yetenekleri var” yorumunu yapmıştı. Mr. Goxx 390 dolarla (yaklaşık 4 bin 500 TL) başladığı portföyünde ölmeden önce yüzde 20’ye yakın kâra ulaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir