Ethereum’u ilk kez 2.000 $ ‘a yükselten 3 önemli faktör

Ethereum (ETH) fiyatı, son 24 saat içinde bitcoin (BTC) üzerinde bir miktar zemin kazanırken, güçlü bir momentumla 2.000 $ ‘ı aşıyor.

Ethereum arkasında, Defı’nin hızlı büyümesi, CME vadeli işlem listelemesinden sonra ETH’NİN etrafındaki yutturmaca ve borsalarda BTC ve ETH’NİN azalan miktarı olmak üzere üç temel neden var.

ETH / USDT 4 saatlik fiyat grafiği

Cme futures Listeleme kurumsal firması
İlk kez 2.000 $ ‘ a ulaşan eter, bu ayın başlarında cme ETH vadeli işlemlerinin lansmanını takip ediyor ve bu da öncelikle kurumsal yatırımcıları hedef alıyor.

Listelemeden önce, CME listesinin ETH fiyatının önemli ölçüde düşmesine neden olacağı popüler bir anlatı vardı, çünkü 2017’teki Cme Bitcoin vadeli işlemleri listesi o sırada yerel BTC zirvesiyle çakıştı.

Bununla birlikte, ETH o zamandan beri sürekli olarak yükseldi, tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı ve Şubat ayında 2.000 $ ‘ I aştı. 20. Yeni kilometre taşı, Grayscale’in Ethereum güveninin Şubat ayında ETH’Yİ satın almaya devam etmesiyle de kanıtlandığı gibi, ETH etrafında şu anda önemli bir kurumsal yutturmaca olduğunu gösteriyor.

Defi’nin patlayıcı büyümesi
Verilere göre Dappradar.com.defı pazarının toplam kilitli değeri (TVL) yaklaşık 50 milyar dolar.

Defı toplam değeri kilitlendi.
TVL terimi, her Defı protokolünde kilitlenen sermaye miktarını ölçmek için kullanılır. Örneğin, bir borç verme protokolünde borç almak veya borç vermek için 2 milyar dolar kullanılıyorsa, bu Protokolün TVL’SİNİN 2 milyar dolar olacağı anlamına gelir.

Eth, Ethereum blockchain ağında işlem ücretlerini ödemek için bir araç olarak kullanıldığından, eth, Defı pazarının yüksek TVL’SİNDEN doğrudan yararlanır.

Dolayısıyla, bu protokolleri ve hizmetleri için yüksek talep, daha piyasada ETH değeri vardır.

BTC ve ETH rezervleri borsalarda düşmeye devam ediyor
Bu arada, bitcoin fiyatı 57.000 $ ‘I ihlal ettiği ve 50.000 $’ lık alanı sağlam bir destek seviyesi olarak tuttuğu için yavaşlama belirtisi göstermiyor. Bunun sebebinin bir kısmı, borsalarda bulunan btc’nin yanı sıra ETH miktarındaki azalmadır ve bu da satış baskısını azaltır.

ETH değişim rezervi (kırmızı) vs ETH fiyatı (siyah). Kaynak: CryptoQuant
Buna ek olarak, Bitcoin fiyatı $50,000’in üzerinde direnç göstermeye devam ettiği sürece, eth’nin güçlü momentumu öngörülebilir gelecekte devam edecektir.

Santiment’teki analistlere göre, kripto topluluğu arasında Ethereum’a da önemli bir ilgi var. ETH fiyatı 2000 $ ‘ I aştığında, tüm kripto tartışmalarının %33’ü ETH ile ilişkiliydi. Onlar yazdı:

“Ethereum 2000 $’ dan fazla hızlı bir şekilde gerçekleşti, çünkü fiyatlar makalemizin yayınlanmasından sadece bir saat sonra 2041 $ ‘ a yükseldi! Adres etkinliği bir aylık en yüksek seviyededir. Ve tüm #kripto tartışmalarının %33’ü tarih yapıldığında $ETH ile ilgiliydi.”
Bitcoin’deki baskın kripto para biriminin momentumu bozulmadan kalırsa ve yatırımcılar eth’yi borsalardan çekmeye devam ederse, Ether’in $2,000 seviyesini geçmeye devam etme olasılığı artacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*