Ethereum İçin Önemli Tarih Geldi! 8 Şubat neden önemli? Olası Sonuçlar Nelerdir?

ethereum-8-subat-ne-olacak

Ethereum yeni USD kayıtlarını hızlandırırken, yatırımcılar 8 Şubat’tan endişe ediyor.

Evet! 8 Şubat’ta Ne Olacak?
Yaklaşık bir ay önce yapılan bir raporda 8 Şubat’ın Ethereum yatırımcıları için önemli bir tarih olduğu söylenmişti.

8 Şubat’ta dünyanın en büyük pazarı CME (Chicago Mercantile Exchange) Ethereum’u piyasaya sürecek.

İnsanlar Neden Bu Olayı Kokuyor?
Yatırımcılar bu konuda ikiye ayrılıyor. 8 Şubat’ı riskli bir tarih olarak gören yatırımcılar, bu konuda Bitcoin‘e atıfta bulunarak Ethereum fiyatlarındaki keskin düşüşten endişe duyuyor.

Bitcoin’e Ne Oldu?

Bitcoin’in geleceği Aralık 2017’ye kadar borsada yapılamadı. Bugüne kadar yatırımcıların Bitcoin’de “kısa vadeli sözleşme” alması mümkün değildi. Diğer bir deyişle, Bitcoin ticareti yalnızca alım satım yoluyla gerçekleşiyordu. Sonuç olarak, insanlar sahip olmadıkları malları satmayı göze alamaz ve fiyatı düşürürdü.

Bitcoin’in kaderini başlatacağını açıklayan ilk borsa Chicago Ticaret Borsası oldu. 2017’deki en büyük Bitcoin çöküşünün ve 3 yıllık ayı piyasasının başlangıç ​​tarihinin, CME Bitcoin’in kaderinin başlatıldığı tarihe denk gelmesi tartışmalıydı.

Birçok yatırımcı, bu kesişmeler nedeniyle Bitcoin’deki düşüşün CME’nin vadeli işlemlerinin başlangıcıyla ilgili olduğunu ve düşüşün Bitcoin’de kısa pozisyonlar açan büyük paralardan kaynaklandığını düşünüyordu.

Aslında, gelecekteki raporlara göre, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin’in yükselmesini önlemek için CME’ye gelecekteki bir lisans verdiği ortaya çıktı.

Buna Karşıt İddia Edenler Var

Tersini iddia eden yatırımcılar, CME’de o gün hacim mumları çok daha düşük olduğu için düşüşün CME ile ilgili olmadığını söylüyorlar. Aslında CME’nin 17 Aralık’taki Bitcoin işlem oranına bakıldığında Binance 9’da 1 olarak görünüyor. Bu görüşü savunan analistler, bu kadar küçük bir hacmin bu kadar büyük bir düşüşe neden olmayacağını iddia ediyor.

Evet! Ethereum için Risk Var mı?

Ne yazık ki, herhangi bir pazarda bir olayın sonucundan emin olmak imkansızdır.

Bildiğimiz tek şey, Bitcoin’deki düşüşün CME’den kaynaklandığı kabul edilse bile o zamanki durum ile mevcut durumun aynı olmadığıdır.

CME’nin Bitcoin vadeli işlemlerini kurduğu tarihten önce Bitcoin için “kısa vadeli sözleşme” satın almak mümkün değildi. Ancak mevcut durumda birçok borsada Ethereum için “kısa alan sözleşmesi” satın almak mümkündür. Bu nedenle, CME’de yatırımcı açmak için kısa bir fırsat yeni bir durum yaratmayacaktır.

Yukarıdakilerin aksine, bazı yatırımcılar, CME vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesinin, Etheruem’de daha fazla kurumsal finansmana izin vereceği için fiyata olumlu katkıda bulunacağını düşünüyor.

8 Şubat önemli olmak yerine pek çok belirsizlik taşıyor. CME ile ilgili sahip olduğumuz tek örneğimizin Bitcoin olması yatırımcıları endişelendiriyor.

Her iki görüş de, potansiyel düşüşün 2017’de olduğu kadar hissedilmeyeceğini, ancak değerde düşüşe yol açabileceğini varsayıyor.

Şu anda yatırımcılara CME’nin özellikle Ethereum’daki kaderini yakından takip etmeleri ve olası değişikliklere karşı risklerini değerlendirmeleri tavsiye ediliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*