Ethereum başka bir ATH’YE mi gidiyor?

Ethereum dün 2000 $ ‘ da yeni bir ATH kaydetti ve bu yazının yazıldığı sırada fiyat grafiklerine biraz düştü. Fiyat, son 24 saat içinde %5’ten fazla ve geçen hafta %12.5’ten fazla arttı ve son fiyat hareketi, perakende tüccarların Ethereum’un geçen yıl oldukça düşük bir fiyata işlem gördüğü zaman fırsatı kaçıranları telafi etmenin bir yolu olup olmadığını sormasına neden oluyor.

Ethereum’un fiyatı yeni bir zirveye ulaştığından, fiyat rallisinin yönünü gösteren en önemli metriklerden biri toplam işlem sayısıdır. Etherscan grafiğinden elde edilen verilere dayanarak, ETH ağındaki toplam işlem sayısı şu anda Eylül 1.4’te kayıtlı olan 2020 milyonun ATH’SİNİ geçmeye yakın. Şu anda, işlem sayısı 1.29 milyon ve artıyor.

Fiyatın 2000 $ ‘ a yakın veya daha yüksek bir seviyeye ulaşması için, ticaret hacmi ideal olarak yeni bir ATH’YE ulaşmalıdır. Varlığın fiyatı 2021’in başlangıcından bu yana %160’dan fazla arttı ve bu, varlığın 2021’in başlangıcından bu yana %90’ın üzerinde bir yatırım GETİRİSİNE sahip olan Bitcoin ile iyi rekabet etmesini sağlıyor. Büyük altcoinler çift haneli kazançlar kaydetti, ancak bir geri çekilme izledi ve Ocak 2021’ten bu yana fiyat dalgalanmaları iki kez gerçekleşti.

Ethereum söz konusu olduğunda, fiyat geri çekimleri daha az yoğundu ve kısa vadede ciddi düzeltmeler yapılmadan fiyatın daha yüksek seviyelere ulaşmasıyla trendin devam etmesi muhtemeldir. Bitcoin örneğinde olduğu gibi, Ethereum da arz eksikliğinden değer alıyor ve borsalardan Ethereum çıkışı arttı.

Yukarıdaki grafiğe dayanarak, çıkış Şubat 2021’in başından bu yana artmaktadır. Ocak 2021’e kıyasla daha az olmasına rağmen, mevcut çıkış 2020’nin 4.çeyreği ile aynı seviyededir. Çıkış, Ethereum’un özel cüzdanlar veya soğuk hava depoları için borsadan ayrıldığını gösterir ve bu, Ethereum’u başka bir ATH’YE iterek yardımcı olabilir. Zincir içi analiz nötrdür, ancak Ethereum başka bir kısa vadeli zirveye ulaşana veya fiyat daha da yükselene kadar 2000 $ burada kalabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*