Cosmon Merkezli Terra Ethereum Projelerini Destekleyecek

eth-cosmos-defi

Cosmos Merkezli Terra’dan 10 milyon Dolarlık Fon, Ethereum’daki Defı Projelerini Memnuniyetle Destekleyecektir.

Tendermint tabanlı Terra stablecoins paketinin oluşturucuları, insanların merkezi olmayan finans (Defı) yaptığı her yerde belirteçlerinin kullanımını teşvik etmek için bir fon açıyor ve bu öncelikle Ethereum anlamına geliyor.

Perşembe günü açıklanan Terraform Labs, güvenlik denetimlerinin maliyetini karşılayarak Defı boyunca dolar bağlantılı stablecoin, TerraUSD (UST) veya yönetişim belirteci LUNA’NIN entegrasyonlarını teşvik etmek için 10 milyon dolarlık bir fon olan Terraform Capital’i başlattı. Bu, geçen ay kripto’nun en büyük girişim kapitalistlerinin birçoğundan 25 milyon dolarlık bir fonlama turundan hemen sonra geliyor.

Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon, coindesk’e bir e-postada verdiği demeçte,” fonun temel amacı: ETHEREUM’UN Defı yığınına UST entegrasyonunu artırmak ” dedi. “Beklenen yatırım getirisi: yüksek-birkaç başarılı entegrasyonla yüz denetimi finanse edebilir.”

Fon, hızlı hareket etmeye ve erken evlat edinenlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik güvenceleriyle kapıdan yeni teklifler almaya hazır olmak için bir dizi güvenlik denetçisi kuruyor. Şu anda işi yapmak için güvertede birkaç firma var: Sentnl, Quantstamp ve katılaşmış.

Quantstamp CEO’su Richard Ma bir basın açıklamasında,” sadece 2020’de, defı hacklerinin bir sonucu olarak 240 milyon ABD doları değerinde dijital varlık kaybedildi veya çalındı, ancak Quantstamp tarafından denetlenen kodda hiçbir fon tehlikeye girmedi ” dedi.

Belirtildiği gibi, Terraform UST ve LUNA’NIN kullanımını teşvik etmek istiyor, ancak projenin hangi blok zincirine dayandığı konusunda endişelenmiyor. Bir Tendermint blockchain olmasına rağmen, bu fon Terraform’un kripto para birimlerinin taşınabileceği her yere yatırım yapmaktan mutluluk duyar.

Terraform’un iş geliştirme ekibinden Jeffrey Kuan, bir e-postada Coindesk‘e verdiği demeçte,” bu fonun Ethereum’da (ve inşaatçıların seçtiği diğer katman 1’leri) gerçekleşebilecek bina miktarını hızlandırmasını istiyoruz ” dedi.

Güvenlik denetimlerinin bu yeni ekipler için ana maliyet engeli olduğunu söyledi. Kuan,” fonun, blockchain ekosisteminin GSYİH’SINI artırmak amacıyla, inşa eden gelecek vaat eden ekipler için sürtünmeyi mümkün olduğunca azaltabileceğini umuyoruz ” dedi.

Ne olursa olsun-maksimalistler, dikkat edin: bu tür bir fon, kripto’nun kabile savaşlarından herhangi birini ilerletmek yerine bir token savaşını yönlendiren temellerle ilgilidir.

Terraform Labs’ın orijinal destekçilerinden biri olan Arrington XRP Capital’in kurucusu Michael Arrington, COİNDESK’E bir telefon görüşmesinde, UST kullanıldığı LUNA sahipleri için önemli olmadığını söyledi, çünkü iki belirteç ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlı.

Arrington,” UST kullanan bir ürün varsa, LUNA talebini yönlendiriyor ” dedi. Ethereum veya Cosmos‘ta olmasının bir önemi yok.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*