Eos Fiyat Analizi 26 Şubat 2021

Yasal Uyarı: aşağıdaki analizin bulguları yazarın tek görüşüdür ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır

Cryptocurrency piyasası, dünyanın en büyük cryptocurrency olan Bitcoin’in 50k $ ‘ın altına düşmesinden sonra çok fazla düşüş eğilimi görüyor. basın zamanında bitcoin 50K $’ ın altında işlem gördüğünde, birçok piyasa altcoini de BTC’NİN kayıplarını taklit ediyor gibi görünüyordu ve bu alt’lar da kırmızı renkte işlem görüyor.

Bu yazının yazıldığı sırada EOS, 3,4 milyar doların üzerinde kayıtlı 24 saatlik işlem hacmi ile 3,5 $ ‘ dan işlem görüyordu. Hafta boyunca EOS, fiyat düşüşünü yüzde 31 oranında gördü.

EOS 1 günlük grafik

 

EOS’UN günlük grafiğinden de görülebileceği gibi, kripto para birimi 22 Şubat’tan bu yana büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı ve EOS temelini bulmak için mücadele ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada EOS direncini 3,4 $ ‘da test etti ve eğer bu seviye başarısız olursa, ayılar fiyatı 3,2 $’ a düşürebilir.

Bununla birlikte, EOS için bir eğilim tersine çevrilmesi durumunda, 4 $ ‘ lık direnci kırmaya çalışmak zorunda kalacak. Piyasadaki güçlü düşüş eğilimi göz önüne alındığında, bu sonuç basın zamanında EOS için olası görünmüyordu.

Tüccarlar kısa pozisyonlar açmaktan yararlanabilir, çünkü madeni para önümüzdeki günlerde değerinin daha da azaldığını görebilir.

Gerekçe

EOS için teknik göstergeler tamamen düşüşlü bir resim çizdi. MACD göstergesi düşüş eğilimi gösterdi ve hem sinyal hem de MACD hatları ters bir işaret olmadan güneye doğru ilerliyordu. RSI göstergesi de aşırı satım bölgesine girdi ve önümüzdeki hafta bir geri dönüş beklenemez. Piyasayı kontrol eden satıcılar göz önüne alındığında, EOS istikrara kavuşmadan ve toparlanmayı düşünmeden önce değerini biraz daha düşürebilir.

Dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler

Direnç: $ 4

Destek: $ 3.4, $ 3.2

Giriş: $ 3.53

Kar Almak: $ 3.26

Stop Loss: $ 3.9

Risk / Ödül: 0.71

Sonuç

EOS’UN fiyatı güçlü bir düşüş trendinde ve ayılar piyasayı kontrol etmeye devam ediyor. Kripto fiyatının düşmesi ve acil desteğini ihlal etmesi muhtemel görünüyordu. Bu, EOS’U $ 3.2 aralığına doğru itecektir. Bununla birlikte, madeni para hemen direnç seviyesine doğru gidebiliyorsa, bu önlenebilir. Mevcut piyasa senaryosu göz önüne alındığında, bu son derece olası değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*