Dorsey’in ödeme şirketi Square’ın adı değişiyor

Jack Dorsey tarafından kurulan ödeme şirketi Square Inc., kurumsal adını Block Inc. olarak değiştireceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada isim değişikliğinin bu ayın sonunda yürürlüğe gireceğini bildirildi.

Jack Dorsey, kurucusu olduğu Twitter’ın CEO’luğundan geçen gün istifa etmişti. Dorsey, her iki şirketin de CEO’su olarak görev yapıyordu.

Açıklamada, Block’un şirketin faaliyetlerini mevcut isimden daha iyi kapsadığı belirtildi. Yeni ismin aynı zamanda Dorsey’in kripto para birimlerine ve onların arkasındaki blok zinciri adı verilen teknolojiye olan ilgisiyle de uyumlu olduğu yorumu yapıldı.

Dorsey’in kripto paraların yüksek profilli destekçilerinden biri olduğu biliniyor. Jack Dorsey, bu yılın başlarında bir Bitcoin konferansında “Hayatımda üzerinde çalışmak için daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

2009 yılında kurulan Square, yaklaşık 92 milyar dolarlık piyasa değeri ile 35 milyar dolarlık Twitter’ı neredeyse 3’e katladı.

Ekim ayının sonlarında Facebook da adını Meta olarak değiştirmiş, Facebook’un ise şirketin altında bir birim olarak faaliyet göstereceği belirtilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir