Dev bankaların desteklediği Thought Machine, ‘unicorn’ klubüne katıldı

İngiliz iş odaklı fintech girişimi Thought Machine, C serisi 200 milyon dolarlık fonlama turunun ardından değerlemesini 1 milyar doların üzerine çıkardı.

Girişimin unicorn’lar arasında katılmasını sağlayan tura JP Morgan Chase, Standard Chartered ve ING gibi dev bankalar katıldı. Yatırım turu Nyca Partners tarafından yönetildi. Mevcut yatırımcılar Lloyds Banking Group, Eurazeo ve SEB de yatırım turunda yer aldı.

2014 yılında Google’ın eski mühendisi Paul Taylor tarafından kurulan Thought Machine, büyük bankaların eski BT altyapısından modern, bulut tabanlı bir platforma geçmesini sağlıyor. Şirkete yatırım yapan bankalar aynı zamanda müşterileri arasında yer alıyor. Girişim, ABD’de JP Morgan’ın perakende bankacılık sistemini değiştirmesi üzerine çalışıyor. İngiltere’de ise Lloyds ile benzer bir anlaşması bulunuyor. Şirketin, Vault, Standard Chartered, SEB ve Atom Bank ile de iş birliği yaptığı biliniyor.

Şirketin kurucusu Paul Taylor, şirketin büyük bir misyonu olduğunu ve hedefe ulaşmanın için önemli miktarda yatırım gerektirdiğini söyledi. Taylor, ayrıca şirketin hala kârlı durumda olmadığını da ifade etti.

Şirketin yeni fonu uluslararası alanda ayak izini genişletmek için kullanmayı planladığı belirtildi. Bu yıl New York’ta ofis açan şirket, Malezya ve Japonya ile de Asya pazarında genişmeyi hedefliyor. Şirketin bünyesinde yaklaşık 500 kişi çalışıyor.

Paul Taylor, şirketin üç yıl içinde halka açılmasının da muhtemel olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir